Fangol

To miał być tylko łatwy spacerek. Wydawać by się mogło, że Hiszpania ma teoretycznie najłatwiejsze zadanie i bez problemu poradzi sobie z reprezentacją Maroka. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna. Potyczka z Marokańczykami okazał się prawdziwą drogą przez mękę zakończoną karnymi, które wygrało Maroko. Internauci zareagowali memami.

Zwycięstwo Maroka

Hiszpanie po zwycięstwie w grupie 7:0 nad Kostaryką, byli uważani za jednego z faworytów do końcowego triumfu w mistrzostwach świata w Katarze. Niektórzy komentatorzy twierdzą nawet, że Hiszpanie celowo przegrali z Japonią, żeby w 1/8 finału nie trafić na Chorwację, a na znacznie niżej notowane Maroko.

Okazało się jednak, że ani 90 minut podstawowego czasu gry, ani nawet 30 minut dogrywki nie przyniosło rozstrzygnięcia. W czasie całego meczu wcale Marokańczycy nie wyglądali gorzej od Hiszpanów. Kilka razy bardzo groźnie zagrozili bramce Simona. Ostatecznie jednak walka o awans rozstrzygnęła się w rzutach karnych, które znacznie lepiej wykonywali Marokańczycy. Końcowy wynik to 3:0 w karnych dla Maroka. Historyczny awans tej reprezentacji do 1/8 finału stał się faktem.

Piłkarz Maroka niosący drugiego piłkarza na plecach rherras8/Ibstagram

Sieć zalały memy

Na blamaż Hiszpanii zareagowali internauci, którzy śmieją się z trenera i zawodników.

Warto zaznaczyć, że selekcjoner Hiszpanii zaznaczył po meczu, że jego podopieczni ćwiczyli karne przed spotkaniem z Marokiem. Okazuje się jednak, że chyba piłkarze reprezentacji nie wzięli sobie uwag swojego selekcjonera do serca, bo wykonywali karne w naprawdę fatalny sposób.

W ćwierćfinale na reprezentację Maroka czeka Portugalia, która pokonała Szwajcarię 6:1.

W naszej galerii zobaczysz najśmieszniejsze memy po porażce Hiszpanii. Jest się z czego pośmiać!

Historyczny awans reprezentacji Maroka! Porażka Hiszpanii stała się faktem - MEMY Zobacz galerię!
Źródło: fangol.pl