Pytania

Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Najnowsze / Najstarsze
Gość 2010-01-12 o godz. 08:53 0

Na świadectwie pracy powody się nie pojawiają 8)
Jest tylko informacja, że stosunek pracy rozwiązano za wypowiedzeniem :)

Nieprawdziwe powody wypowiedzenia to podstawa wszczęcia wojenki sądowej,
ale rozumiem, że nie bardzo Wam na tym zalezy?

Odpowiedz
Gość 2010-01-12 o godz. 09:30 0

Zależy co można ugrać na takiej wojence...

Odpowiedz
Nezi 2010-01-12 o godz. 09:32 0

spinka napisał(a):Zależy co można ugrać na takiej wojence...
Np. przywrócenie do pracy :)

Odpowiedz
Gość 2010-01-12 o godz. 09:40 0

Albo odszkodowanie :)

Tyle, że przy okazji wojenki można stracić kilku przyjaciół z byłej pracy, co to nagle jako świadkowie
stają między młotem (pracodawca) a kowadłem (ex kolega) ;)

Odpowiedz
Gość 2010-01-12 o godz. 09:40 0

Wolałabym jakieś 500 000 000 odszkodowania za straty moralne ;)

Odpowiedz
Gość 2010-01-12 o godz. 09:42 0

Odszkodowanie jest ograniczone do bodajże 3 miesięcznych pensji ;)
Więc jesli zarabia się 1/3 z tych 500 000 000, to szanse są lol

I nie jest to "odszkodowanie za straty moralne" - a za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę 8)

Odpowiedz
Gość 2010-01-12 o godz. 09:49 0

Więc jesli zarabia się 1/3 z tych 500 000 000, to szanse są lol
Hmmmm, no to szkoda... 8)

Dobre byłyby i 3 pensje, ale pewnie i tak większość poszłaby na prawnika...
Lepiej zużyć energię na szukanie nowej roboty.

Dzięki za odpowiedzi :)

Odpowiedz
Gość 2010-01-12 o godz. 12:20 0

Anirrak napisał(a):Odszkodowanie jest ograniczone do bodajże 3 miesięcznych pensji ;)
Więc jesli zarabia się 1/3 z tych 500 000 000, to szanse są lol

I nie jest to "odszkodowanie za straty moralne" - a za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę 8)

Jest najnowszy wyrok TK z 27.11.07, który uznał, że roszczenia z tyt. niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę do 3 wynagrodzeń jest niezgodne z Konstytucją :) Zdaniem TK pozbawienie możliwości dochodzenia wszystkich poniesionych strat narusza prawa majątkowe takiego pracownika.

I jeszcze jedno - art. 58 k.p. nadal funkcjonuje, lecz nie można go wąsko interpretować ;)

Jest więc światełko w tunelu :) . Jeżeli ktoś udowodni wyższą poniesioną szkodę, może dochodzić więcej.

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie