Grzegorz Wajda/REPORTER EAST NEWS

We wtorek wieczorem kilka milionów Polaków zasiadło przed ekranami telewizorów po to, aby obejrzeć mecz Polska-Walia. Nie da się ukryć, że spotkanie obfitowało w niezwykłe emocje, a to dlatego, że o wynik drżeliśmy do ostatniej sekundy. Ostatecznie, dzięki Wojciechowi Szczęsnemu, który obronił ostatniego karnego, awansowaliśmy na mistrzostwa! Internauci zareagowali już memami, porównując Wojciecha Szczęsnego do Jezusa.

Mecz Polska-Walia

W ostatnich miesiącach nie byliśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób gra reprezentacja Polski. Mecze z takimi drużynami jak Albania czy Mołdawia nie powinny stanowić wyzwania dla takiej kadra jak nasza. Warto bowiem zauważyć, że reprezentanci Polski grają w najmocniejszych klubach w całej Europie - powinni więc pokazywać wysoki poziom także na boisku w meczach reprezentacji. A jednak ostatnio tak nie było.

Po zmianie trenera kadra odżyła. Już wysoko wygrany mecz z Finlandią pokazał, że forma przyszła w odpowiedniej chwili.

Finałowy mecz z Walią był jednak znacznie większym wyzwaniem i nie każdy wierzył, że uda się pokonać Walię, która uważana była za faworyta do końcowego triumfu.

Mem z Wojciechem Szczęsnym instagram.com/michalmarszal/

Polska-Walia memy

W meczu z Walią Polacy pokazali, że potrafią zostawić serce na boisku. Grali mądrze i unikali błędów, a gdy już te błędy się pojawiały, reprezentację ratował niezawodny Wojciech Szczęsny.

Ostatecznie po 90 minutach meczu i 30 minutach dogrywki na tablicy wyników widniało 0:0, a to oznaczało, że potrzebne były rzuty karne.

W tych lepsi byli Polacy, którzy wygrali 5:4 i awansowali na Mistrzostwa Europy. Tak Polacy świętowali awans. Zobacz wideo.

W naszej galerii zebraliśmy najśmieszniejsze memy, które wyrażają więcej niż 1000 słów. Internauci porównali Szczęsnego do Jezusa. Musicie to zobaczyć!

Polska wygrała z Walią. Internauci komentują zabawnymi memami. Śmiech do rozpuku gwarantowany! Zobacz galerię!
Źródło: instagram.com/make_life_harder/