Quantcast
  • xandra odsłony: 2929

    Ratujcie dziewczyny - Postinor

    Prosze później o przeniesienie lub kasację.
    Biorę Diane 35, ale podczas brania miałam ponad tydzień antybiotyku, silnego a nawet 2 bo 1-szy nie pomógł.
    We wtorek miałam ostatnią Dianę, następną powinnam wziąć w środe bo to tydzień przerwy. Zaczyna mi się okres właśnei i wczoraj trochę zabalowaliśmy z P ;) tak - że nam pękła gumka bo wiem że antybiotyk osłabia działanie pigułek.
    Dziś bylismy u mojej pani ginekolog i dała mi receptę na Postinor Duo, który wzięłam o godz.13 i powiedziała że nastepną dawkę mam wziąć po 8 godzinach czyli o 21.
    Ale... na obiedzie u babci miałam straszne bóle żóładka które skonczyly się wizyta w toalecie i dużym i bolesnym wypróżnieniem. Przeczytałam w ulotce że w wypadku wymiotów przed upływem 3 godzin działanie Postinoru może się osłabić ale to nie były wymioty a coś w rodzaju jednorazowej biegunki (chyba po tym antybiotyku) - czyli to nie to samo, nie? Poza tym, to było po 4 godzinach a nie po 3.
    A i lekarka mi powiedziała że druga tabletka to po 8 godzinach a w instrukcji jest że po 12 godzinach czyli nie o 21-ej a o 1-ej w nocy.

    Przepraszam że tu ale pani doktor nie odbiera telefonu a może Wy mi coś podpowiecie. Jeszcze nie czas na dziecko i potwornie się boję :( .

    Odpowiedzi (21)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-11-12, 18:14:39
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Liliyah 2013-11-12 o godz. 18:14
0

Dorcia22 napisał(a):Dobrze, wezmę na siebie tą odpowidzialność, czuję się już zaszczycona :D

no i mamy Cię, bo takiej odpowiedzi pewnie się nie spodziewałaś 8)

xandra-Postinor to bardzo silny lek wczesnoporonny, nie jest wskazane brać go więcej niż raz w cyklu i to też rzadko.
nie wiem więc, czy jest sens żebyś szła, ale skoro ma Cię to uspokoić to leć, malutka, leć ;)
to nie jest srodek wczesnoporonny, ale uniemozliwiajacy zaplodnienie, jezeli juz do niego doszlo, to podtrzymuje ciaze. Poza tym na polskim rynku nie ma już tabletek Postinor Duo, zostały zastąpione Escapelle. preparat ten może jedynie pozostawać dostępny do wyczerpania zapasów w hurtowniach.

Odpowiedz
xandra 2009-11-07 o godz. 16:33
0

Dziękuję za przeniesienie.
Czekam na okres ale pewnie się uspokoję dopiero za miesiąc.
Dzięki że mogłam się choć wygadać.

Odpowiedz
Gość 2009-11-07 o godz. 15:23
0

Oj, Morduś, to daltego tak se się czułaś... Wybacz, ale ostatnio P okupuję kompa i wpadam tylko na chwilkę. Ja też ci, oczywiście, żadnej gwarancji nie dam, jedyne co mogę powiedzieć to, że będę trzymać kciuki, żeby wszystko było tak jak chcesz (czyli, żeby nic nie było :D ).
Trzymaj się dzielnie i nie panikuj na zapas (to przecież nie w twoim stylu, prawda? ;) )
:goodman:

Odpowiedz
Made Of Sun 2009-11-06 o godz. 20:06
0

xandra napisał(a):(...)dobrze ze gorset ma regulacje ;)
Bardzo dobrze, że ma regulacje, bo w dniu ślubu będziesz musiała go jeszcze mocniej zacisnąć, żeby luzów nie było widać ;)

Odpowiedz
Gość 2009-11-06 o godz. 19:55
0

Naprawdę mało prawdopodobne,że jednak.
Bedzie dobrze :goodman:

Odpowiedz
Reklama
xandra 2009-11-06 o godz. 19:45
0

wiem dziewczynki ze chciałayscie dobrze, wiem...
tylko mi chodzi o to by ktos mi powiedział - nie jestes i nie bedziesz w ciązy teraz, gwarantuej ci to

tak, wiem, nikt mi tego nie powie
nie moge zasnac, jestem tak w nerwach ze szkoda słow
no nic

dobrze ze gorset ma regulacje ;)

Odpowiedz
Made Of Sun 2009-11-06 o godz. 19:38
0

Ehhhh .... Xandruś - my tylko dobrze chciałyśmy....zarówno doradzić jak i pocieszyć.

Idź spać, idź.... dobrze Ci zrobi. :goodman:

Odpowiedz
xandra 2009-11-06 o godz. 19:34
0

Nie chodzi mi o pocieszanie :( .
ja wiem, że w sumie już okres, że pigułki, że postinoru 2 tabletki - ale: 2 antybiotyki, gripexy, wit. C, wymioty i "sranko" sorki ;) .

Z dzieckiem sobie teraz nie dam rady a jakby sie jeszcze okazało że ma wadę genetyczną itd... a i isc do kościoła z wielkim brzuchem nei chce...

boze, co za tydzxien, ja po prostu mam dosc :(
ide spac, ide

i jesli zajde mimo tylu lat swiadomego zabezpieczania to będzie to po prostu ironia losu - bo to co to mają w d... to nie zachodza a ja, mistrzyni swiadomosci antykoncepcyjnej itd i tego ze dziecko powinno byc chciane na maxa ... eh

dobranoc dziewczyny, kochane jestescie

Odpowiedz
Gość 2009-11-06 o godz. 19:29
0

Xandra nie stresuj się!!
Postinor to naprawdę bardzo dobry środek, i myślę, że4 raczej nie ma powodu do zmartwień.
A zresztą, tak jak dziewczyny piszą, to podobno wcale nie tak łatwo o fasolkę :)
Trzymaj się

Odpowiedz
Made Of Sun 2009-11-06 o godz. 19:20
0

Xandruś - ja Cię bardzo proszę......idź Ty lepiej połóż się spokojnie do wyrka, sen dobrze Ci zrobi, a jak rano wstaniesz to słońce się do Ciebie uśmiechnie i co innego też ;) .

Nie panikuj kobito, będzie dobrze

Odpowiedz
Reklama
angie77 2009-11-06 o godz. 19:19
0

Xandra, wyluzuj - dc nie ten i szczęście trza mieć nieziemskie, żeby zajść ;) Będzie dobrze...

Odpowiedz
Aguus 2009-11-06 o godz. 19:16
0

Xandra,wzielas druga w ciagu 72 godzin?Jesli tak to nie panikuj !!!

Odpowiedz
xandra 2009-11-06 o godz. 18:57
0

Dziewczyny, nadal panika max.
Weszłam na jakis czat medyczny i gadałam z konsultantką i też powiedziała żeby wziąć lek teraz a nie o 1 w nocy, tylko wziełam go o 22 a nie o 21 :( .

Podaję linki, może się jeszcze komus przyda i zaraz z nimi pojde do zdrowia...

http://www.wpadka.pl/index.php?id=kontakt to ten czat

i forum medyczne:
http://www.mediweb.pl/forums/viewforum.php/f=5.html

Odpowiedz
Justa_lublin 2009-11-06 o godz. 18:14
0

Ja też bym nie panikowała. Weż tą drug dawkę o 21 i już. To silny lek więc powinien zadziałać, a poza tym branie pigułek anty przez te pół roku to jest zabezpieczenie. Z resztą zobacz, że na ulotkach w większości tabletki działają jeszcze mieisąc po odstawieniu (moze nie skutecznie w dziweiedziesięciu paru % ale jakieś działanie ich jest)
Spokojnie. Zajśc w ciąże nie jest tak łatwo 8)

Odpowiedz
Gość 2009-11-06 o godz. 16:44
0

Dobrze, wezmę na siebie tą odpowidzialność, czuję się już zaszczycona :D

no i mamy Cię, bo takiej odpowiedzi pewnie się nie spodziewałaś 8)

xandra-Postinor to bardzo silny lek wczesnoporonny, nie jest wskazane brać go więcej niż raz w cyklu i to też rzadko.
nie wiem więc, czy jest sens żebyś szła, ale skoro ma Cię to uspokoić to leć, malutka, leć ;)

Odpowiedz
xandra 2009-11-06 o godz. 16:41
0

Dorcia, jak coś to będziesz matką chrzestną ;) .

Eh, nie mogę się odnaleźć w domu, chyba w poniedziałek jeszcze raz pojde do tej babki bo to jeszcze 72 godziny nie miną.

Co za tydzień :| :| :|

Odpowiedz
Gość 2009-11-06 o godz. 16:38
0

xandra, skoro teraz miałaś przerwę od wtorku, to dzisiaj jest 29dc. naprawdę jest minimalnie prawdopodobne, abyś zaszła w ciąże.
nie martw się na zapas (choć wiem, że łatwo sie mówi ), ale twoje nerwy naprawdę nic nie pomogą.

musisz spokojnie odczekać.

myślę, że będzie ok :D :D :D

głowa do góry

zapraszam do mnie na party 8)

Odpowiedz
xandra 2009-11-06 o godz. 16:34
0

Biorę z przewami od kilku lat, teraz w cyklu bez przerwy z pół roku.
Poza tym, gdybym teraz zaszła w ciąże to najprawdopodobniej bym poroniła albo urodziła dziecko z wadami genetycznymi itd - moja choroba tarczycy i pieprzone Hashimoto się kłania.

Ale doła złapałam :( :( :( ...
Szkoda gadać.

Odpowiedz
Gość 2009-11-06 o godz. 16:04
0

xandra napisał(a):Dorcia22 napisał(a):a teraz, może to głupio zabrzmi, ale jeżeli pomimo tego wszystkiego bedziesz w ciązy, to chyba będzie musiał to byc przeznaczenie ;)
taaa, dzięki za takie przeznaczenie ;) ehhh, strasznie się teraz martwię, ślub za 4 mce, potem mieliśmy plany, jakaś praca może w końcu więc jakby... to ja nie wiem :(
no nie martw się ;)

a tak na serio to ile czasu bierzesz pigułki?

Odpowiedz
xandra 2009-11-06 o godz. 15:45
0

Dorcia22 napisał(a):a teraz, może to głupio zabrzmi, ale jeżeli pomimo tego wszystkiego bedziesz w ciązy, to chyba będzie musiał to byc przeznaczenie ;)
taaa, dzięki za takie przeznaczenie ;) ehhh, strasznie się teraz martwię, ślub za 4 mce, potem mieliśmy plany, jakaś praca może w końcu więc jakby... to ja nie wiem :(

Odpowiedz
Gość 2009-11-06 o godz. 15:39
0

xandra-jest bardzo ale to bardzo małe prawdopodobieństwo, że przy regularnym braniu pigułek jeden antybiotyk aż tak mógł osłabić jego działanie. owszem, może się tak zdarzyć ale zwymiotowany postinor już tu nic nie pomoże.

nie denerwuj się, bo zajść w ciążę przecież nie jest aż tak łatwo. teraz nie możesz już nic zrobić. weź drugą dawkę postinoru zgdonie z tym co jest napisane na ulotce i się nie martw.

a teraz, może to głupio zabrzmi, ale jeżeli pomimo tego wszystkiego bedziesz w ciązy, to chyba będzie musiał to byc przeznaczenie ;)

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie