Facebook.com/sucharcodzienny

W środę odbył się mecz Polska-Argentyna. Choć polska drużyna przegrała z wynikiem 2:0, to awansowaliśmy do 1/8 finału! Wojciech Szczęsny z powodu swojej genialnej obrony został bohaterem Polaków! Zobacz najlepsze memy po meczu!

Mecz Polska-Argentyna: Wojciech Szczęsny bohaterem Polaków

W środę podczas Mundialu 2022 Polska zagrała mecz z Argentyną. Choć wynik nie był zadowalający dla polskiej drużyny, przegraliśmy 2:0, to jednak mecz zapewnił nam awans do 1/8 finału i to w dodatku po 36 latach!

Awans zapewniła nam różnica bramek w równoległym meczu Meksyk-Arabia Saudyjska, który zakończył się wynikiem 2:1. Dzięki temu Polska była na 2 miejscu w tabeli i wyszliśmy z grupy. Argentyna strzeliła Polakom 2 gole — w 46 minucie pierwszego gola strzelił Mac Allister, a w 67. minucie gola strzelił Alvarez. Niestety Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola.

Jednak prawdziwym bohaterem meczu został Wojciech Szczęsny! Polski bramkarz przede wszystkim obronił piłkę w 39. minucie, kiedy to Lionel Messi strzelał z rzutu karnego. Bramkarz odbił piłkę na rzut rożny.

Lionel Messi, Wojciech Szczęsny Cao Can/Xinhua News/East News

Wojtek Szczęsny miał jeszcze kilka innych akcji, gdy świetnie obronił piłkę i nie dopuścił do gola.

Mecz Polska-Argentyna, Wojciech Szczęsny — memy!

Po meczu Polska-Argentyna Wojciech Szczęsny stał się bohaterem Polaków i internetu! Kibice masowo dziękują polskiemu bramkarzowi i tworzą o nim memy.

Wojciech Szczęsny jest nazywany obecnie "ministrem obrony narodowej", "świętym Wojciechem z Turynu", a nawet jest przyrównywany do Jezusa! Fani dziękują mu za tak skuteczną obronę, przyrównują go do muru, a nawet.... do prezerwatywy!

Fani żartują też z Leo Messiego, słynnego argentyńskiego napastnika, który tym razem nie trafił do bramki. Kibice wspominają też w memach o selekcjonerze polskiej drużyny, Czesławie Michniewiczu.

Zobacz w galerii najlepsze memu o Wojciechu Szczęsny i nie tylko po meczu Polska-Argentyna!

Mecz Polska-Argentyna — memy! Wojciech Szczęsny bohaterem Polaków! "Św. Wojciech z Turynu"! Zobacz galerię!
Źródło: Facebook.com/bezuzytecznapl