Robert Karaś w rewelacyjnej formie! Ustanowił nowy rekord!

instagram.com/robert_karas_teamkaras/

Robert Karaś jest polskim triathlonistą, który już wielokrotnie udowodnił, że nie brak mu wytrwałości i ambicji. Ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć, z których może być dumny. Jednak zdecydowanie najbardziej imponującym z dotychczasowych jest nowy rekord pięciokrotnego Ironmana.

Robert Karaś ustanawia rekord Ironmana

W dniu 18 września Robert Karaś wystartował w konkursie pięciokrotnego Ironmana. Zawodnik musiał pokonać trasę 19 kilometrów w pław, 900 km na rowerze oraz 211 km pieszo. Triathlonista próbował pokonać trasę po raz drugi w życiu, ponieważ przy ostatnim razie uległ wypadkowi i nie był w stanie ukończyć wyścigu. Tym razem jednak udało się dotrzeć na metę i to w wyjątkowym stylu. Karaś ustanowił nowy rekord świata na trasie pięciokrotnego Ironmana.

Robert Karaś świętuje nowy rekord instagram.com/robert_karas_teamkaras/

Robert Karaś z nowym rekordem

Robert Karaś już przed rozpoczęciem zmagań zapowiedział, że zależy mu na najlepszym możliwym czasie, nie tylko na wygranej. Udało się osiągnąć obie rzeczy. Sportowiec pokonał trasę z czasem 67 godzin, 58 minut i sekundy. Tym samym pobił osiągnięcie Richarda Junga z Niemiec, który dotychczas utrzymywał pozycję światowego rekordzisty z czasem wynoszącym niespełna 73 godziny.

Dziękuję tym, którzy mi kibicowali. Wydarzyło się mnóstwo rzeczy, to był bardzo trudny wyścig. Jesteśmy megaszczęśliwi, było pięknie - cytował słowa zawodnika po zakończeniu zawodów portal triathlonlife.pl.

Robert Karaś jest chłopakiem Agnieszki Włodarczyk.
Źródło: instagram.com/robert_karas_teamkaras/