-
mysia:) 2011-02-01 o godz. 15:44, odsłony: 2117
OSCARY
OSCAROWE NOMINACJE
Najlepszy film
"Avatar"
"The Blind Side"
"Dystrykt 9"
"Była sobie dziewczyna"
"The Hurt Locker"
"Bękarty wojny"
"Precious"
"Serious Men"
"Odlot"
"Up in the air"
Najlepszy aktor
Jeff Bridges in “Crazy Heart”
George Clooney in “Up in the Air”
Colin Firth in “A Single Man”
Morgan Freeman in “Invictus”
Jeremy Renner in “The Hurt Locker”
Najlepsza aktorka
Sandra Bullock in “The Blind Side”
Helen Mirren in “The Last Station”
Carey Mulligan in “An Education”
Gabourey Sidibe in “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire”
Meryl Streep in “Julie & Julia”
Najlepszy aktor drugoplanowy
Matt Damon in “Invictus”
Woody Harrelson in “The Messenger”
Christopher Plummer in “The Last Station”
Stanley Tucci in “The Lovely Bones”
Christoph Waltz in “Inglourious Basterds”
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Penélope Cruz in “Nine”
Vera Farmiga in “Up in the Air”
Maggie Gyllenhaal in “Crazy Heart”
Anna Kendrick in “Up in the Air”
Mo’Nique in “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire”
Najlepsza reżyseria
“Avatar” James Cameron
“The Hurt Locker” Kathryn Bigelow
“Inglourious Basterds” Quentin Tarantino
“Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire” Lee Daniels
“Up in the Air” Jason Reitman
Najlepszy scenariusz oryginalny
“The Hurt Locker” Written by Mark Boal
“Inglourious Basterds” Written by Quentin Tarantino
“The Messenger” Written by Alessandro Camon & Oren Moverman
“A Serious Man” Written by Joel Coen & Ethan Coen
“Up” Screenplay by Bob Peterson, Pete Docter, Story by Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy
Najlepszy scenariusz adaptowany
“District 9” Written by Neill Blomkamp and Terri Tatchell
“An Education” Screenplay by Nick Hornby
“In the Loop” Screenplay by Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche
“Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire” Screenplay by Geoffrey Fletcher
“Up in the Air” Screenplay by Jason Reitman and Sheldon Turner
Najlepszy film animowany
"Koralina"
"Fantastyczny Pan Lis"
"Księżniczka i Żaba"
"Brendan et le Secret de Kells"
"Odlot"
Najlepszy film zagraniczny
“Ajami” Israel
“El Secreto de Sus Ojos” Argentina
“The Milk of Sorrow” Peru
“Un Prophete” France
“The White Ribbon” Germany
Najlepszy film dokumentalny
“Burma VJ” Anders Ostergaard and Lise Lense-Moller
“The Cove” Nominees to be determined
“Food, Inc.” Robert Kenner and Elise Pearlstein
“The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers” Judith Ehrlich and Rick Goldsmith
“Which Way Home” Rebecca Cammisa
Najlepsze zdjęcia
“Avatar” Mauro Fiore
“Harry Potter and the Half-Blood Prince” Bruno Delbonnel
“The Hurt Locker” Barry Ackroyd
“Inglourious Basterds” Robert Richardson
“The White Ribbon” Christian Berger
Najlepsza muzyka
“Almost There” from “The Princess and the Frog” Music and Lyric by Randy Newman
“Down in New Orleans” from “The Princess and the Frog” Music and Lyric by Randy Newman
“Loin de Paname” from “Paris 36” Music by Reinhardt Wagner Lyric by Frank Thomas
“Take It All” from “Nine” Music and Lyric by Maury Yeston
“The Weary Kind" (z filmu "Crazy Heart") Music and Lyric by Ryan Bingham and T Bone Burnett
Najlepsza piosenka
“Almost There” from “The Princess and the Frog” Music and Lyric by Randy Newman
“Down in New Orleans” from “The Princess and the Frog” Music and Lyric by Randy Newman
“Loin de Paname” from “Paris 36” Music by Reinhardt Wagner Lyric by Frank Thomas
“Take It All” from “Nine” Music and Lyric by Maury Yeston
“The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)” from “Crazy Heart” Music and Lyric by Ryan Bingham and T Bone Burnett
Najlepszy Montaż
“Avatar” Stephen Rivkin, John Refoua and James Cameron
“District 9” Julian Clarke
“The Hurt Locker” Bob Murawski and Chris Innis
“Inglourious Basterds” Sally Menke
“Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire” Joe Klotz
Najlepsze efekty specjalne
"Avatar"
"District 9"
"Star Trek"
Najlepsze kostiumy
“Bright Star” Janet Patterson
“Coco before Chanel” Catherine Leterrier
“The Imaginarium of Doctor Parnassus” Monique Prudhomme
“Nine” Colleen Atwood
“The Young Victoria” Sandy Powell
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz
“Avatar” Art Direction: Rick Carter and Robert Stromberg; Set Decoration: Kim Sinclair
“The Imaginarium of Doctor Parnassus” Art Direction: Dave Warren and Anastasia Masaro; Set Decoration: Caroline Smith
“Nine” Art Direction: John Myhre; Set Decoration: Gordon Sim
“Sherlock Holmes” Art Direction: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
“The Young Victoria” Art Direction: Patrice Vermette; Set Decoration: Maggie Gray
Najlepsza charakteryzacja
“Il Divo” Aldo Signoretti and Vittorio Sodano
“Star Trek” Barney Burman, Mindy Hall and Joel Harlow
“The Young Victoria” Jon Henry Gordon and Jenny Shircore
Najlepszy dźwięk
Avatar
The Hurt Locker
Star Trek
Up
Inglourious Basterds
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy
"The Door"
"Istället för abrakadabra"
"Kavi"
"Miracle Fish"
"The New Tenants"
Najlepszy montaż dźwięku
“Avatar" Christopher Boyes and Gwendolyn Yates Whittle
“The Hurt Locker" Paul N.J. Ottosson
“Inglourious Basterds" Wylie Stateman
“Star Trek" Mark Stoeckinger and Alan Rankin
“Up" Michael Silvers and Tom Myers
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
"China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province () (TV)
"The Last Campaign of Governor Booth Gardner ()
"The Last Truck: Closing of a GM Plant () (TV)
"Królik po berlinsku ()
"Music" by Prudence ()
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
“French Roast” Fabrice O. Joubert
“Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty” Nicky Phelan and Darragh O’Connell
“The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)” Javier Recio Gracia
“Logorama” Nicolas Schmerkin
“A Matter of Loaf and Death” Nick Park
Rozdanie 7 marca
Macie swoje typy?
zapraszam do dyskusji :)Odpowiedzi (10)Ostatnia odpowiedź: 2012-01-11, 08:53:02
PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH:
NAJLEPSZY FILM - "The Hurt Locker"
NAJLEPSZY AKTOR PIERWSZOPLANOWY - Jeff Bridges - "Szalone serce"
NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA - Sandra Bullock - "The Blind Side"
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY - Christoph Waltz - "Bękarty wojny"
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA - Mo'nique - "Precious: Based On The Novel Push By Sapphire"
REŻYSERIA - Kathryn Bigelow - "The Hurt Locker"
SCENARIUSZ ORYGINALNY Mark Boal - "The Hurt Locker"
SCENARIUSZ ADAPTOWANY - "Precious on the Novel 'Push' by Sapphire" - Geoffrey Fletcher
MUZYKA - Michael Giacchino - "Odlot"
PIOSENKA - "The Weary Kind" z filmu "Szalone serce"
SCENOGRAFIA - "Avatar"
ZDJĘCIA - Mauro Fiore - "Avatar"
KOSTIUMY - "Młoda Wiktoria"
MONTAŻ - "The Hurt Locker"
DŹWIĘK - "The Hurt Locker"
MONTAŻ DŹWIĘKU - "The Hurt Locker"
EFEKTY SPECJALNE - "Avatar"
CHARAKTERYZACJA - "Star Trek"
FILM NIEANGLOJĘZYCZNY - "El Secreto de Sus Ojos" (Argentyna)
FILM ANIMOWANY - "Odlot"
KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY - "Logorama"
FILM KRÓTKOMETRAŻOWY - "The New Tenants"
DOKUMENTALNY FILM PEŁNOMETRAŻOWY - "The Cove"
DOKUMENTALNY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY - "Music by Prudence"
OSCARY HONOROWE
Lauren Bacall
Roger Corman
Gordon Willis
NAGRODA SPECJALNA IM. IRWINGA THALBERGA
John Calley
Anetka74 napisał(a):
Cieszę się,że Sandra nie gra tylko w głupich komediach romantycznych
stanę w jej obronie! a "czas zabijania" ? to bardzo dobry film! jeden z moich faworytów :)
jestem ciekawa jak sobie poradzi "Królik po berlinsku" - można to gdzieć zobaczyć?
"Up in the air"- przyznam ze zastanawiam się co ten film robi na liście naominacji do Oscara za najlepszy film ... nuda! i jeszcze to podobno komedia! to dopiero śmieszne (o nominacj dla Clooneya już nie wspomnę...)
za to "Odlot" mi sie podobał :) kreskówka, rozśmieszyła i wzruszyła :)
Obejrzałam Avatar na kompie więc odeszła ta cała otoczka niesmowitości 3D.I jak dla mnie nic ciekawego,taka niebieska wersja Pocahontas.
Za to za efekty specjalne to jedna nagroda nie jest wystarczająca
"The Blind Side" ciepła opowieść z Sandrą Bullock (lubię ją bardzo) o sportowcu.Cieszę się,że Sandra nie gra tylko w głupich komediach romantycznych.Chociaż została nominowana do Złotej Maliny ale na szczęście za inny film.
"Bękarty wojny" ma kilka idealnych scen (np.przesłuchanie przez świetnego Christopha Waltza jako Hans Landa lub w barze spotkanie Bekartów z baronową Von Hammersmark).Rozczarowana jestem zakończeniem.Myślałam,że załatwią tego Landa i nie zginie ta Shosanna.Nie przepadam za Tarantino,moim zdaniem jest powalonym reżyserem ale film mi się bardzo podobał.
No i Pitt mówiący po włosku.
Genialna Meryl Streep w “Julie & Julia”
“Sherlock Holmes” jakiś taki ... zdecydowanie Robert Downey Jr. mi nie pasował.
Nic specjalnego.
“District 9” obejrzałam połowę,dziwna opowieść o kosmitach wyglądających jak krewetki.Brrry :P
Nie rozumiem,czym się ludzie zachwycają.
beacia a w której kategorii? najlepszego filmu?
faktycznie chyba ma największe szanse za 3D
moim zdaniem to się troszkę z nim rozpędzili, z Avatarem, np Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz bez przesady, przeciez tam wszystko komputerowe :P moim zdaniem fawotytem w tej kategori jest Sherlock Holmes :D