Hiszpania mistrzem Europy!

Po ekscytującym meczu Hiszpania ograła Włochy 4:0 i obroniła tytuł Mistrza Europy sprzed czterech lat! Tym samym drużyna Ikera Casillasa przeszła do historii! Jako pierwsza ekipa w historii była w stanie zwyciężyć dwa razy z rzędu w Euro! Po włosko - niemieckim półfinale wydawało się, że Włosi mają spore szanse na pokonanie swoich południowych sąsiadów. Jednak La Roja, który cały turniej grała bardzo spokojnie, w finale pokazała swoją prawdziwą wielkość! Włosi po prostu nie mieli szans ...

Dwie bramki dla Hiszpanii padły w pierwszej połowie. Silva i Alba wydawało się przesądzili o Mistrzostwie Euro 2012. Po przerwie Włosi robili, co mogli, ale na Hiszpanów nie było wczoraj mocnych. Iker Casillas stopował wszystkie ataki na jego bramkę, a reszta atakowała. Bramkę na 3:0, kilka minut po wejściu, strzelił Fernando Torres. Ten sam, którego bramka cztery lata temu, dała jego drużynie zwycięstwo w Euro 2008. Na końcu dzieła dokończył Mata, który na dwie minuty do końca po podaniu Torresa strzelił czwartą bramkę dla Hiszpanii! Hiszpania zwycięzcą Euro 2012! Hiszpania przeszła do historii. Piękne zakończenie polsko - ukraińskiej imprezy.