Mecz Chorwacja-Brazylia — memy! Brazylia odpada z Mundialu 2022! Neymar płacze, internauci mają ubaw

Memy.pl

W piątek odbył się mecz Chorwacja-Brazylia, a dotychczasowy faworyt mistrzostw świata, Brazylia, nieoczekiwanie odpadła z Mundialu 2022! Po meczu brazylijski napastnik Neymar się popłakał. Sieć zalały memy.

Mecz Chorwacja-Brazylia, Mundial 2022 — opis

W piątek 9 grudnia odbył się pierwszy ćwierćfinałowy mecz na Mundialu 2022 w Katarze - mecz Brazylia-ChorwacjaNa trybunach zasiadł najsłynniejszy brazylijski napastnik — Ronaldo Nasario, jednak minę miał dość nietęgą.

Przez większość meczu wydawało się, że to Brazylia prowadzi, a Chorwacja gra ofensywnie, ale żadna z drużyn nie potrafiła celnie trafić do bramki. Po podstawowym czasie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

O wygranej miała zadecydować więc dogrywka! Pierwszy gol padł dopiero w 105. minucie meczu — dla Brazylii gola strzelił Neymar. Jednak chwilę później, bo już w 117 minucie gola strzelił dla Chorwacji Bruno Petković i znów był remis. A zatem o wygranej miały zadecydować rzuty karne!

I tu nastąpiło zaskoczenie! Chorwacja pokonała Brazylię w rzutach karnych i wyeliminowała faworyta tych mistrzostw! To oznacza, że Brazylia odpadła z Mundialu 2022!

Neymar, najsłynniejszy obecnie napastnik Brazylii, bardzo przeżył porażkę i popłakał się po meczu!

Neymar płacze, mecz Brazylia-Chorwacja Lan Hongguang/Xinhua News/East News

Mecz Chorwacja-Brazylia — memy!

Po meczu Brazylia-Chorwacja sieć zalały memy! Neymar zalał się łzami, a internauci... mieli używanie. Bohaterami memów został też trener Chorwacji, Zlatko Dalić, w którym internauci odnaleźli podobieństwa do Dona Vasyla oraz długowłosy blondyn Luka Modrić z Chorwacji, który internautom do złudzenia przypomina... Jerzego Krysiaka!

Internauci żartują też, że podobno Chorwaci dostaną za wygraną 30 milionów litrów rakii, nawiązując do polskiej afery - 30-milionowej nagrody, którą Mateusz Morawiecki obiecał dać polskim piłkarzom po awansie do 1/8 Mundialu.

W galerii najlepsze memy po meczu Brazylia-Chorwacja! Zaskoczeni wynikiem meczu?

Mecz Brazylia-Chorwacja — memy! Brazylia odpada z Mundialu 2022! Internauci żartują! Zobacz galerię!
Źródło: Memy.pl