Quantcast

Karol Świderski - zarobki, wiek, kariera, liga - co warto wiedzieć o znanym piłkarzu?

instagram.com/swider9/

Karol Świderski to jeden z piłkarzy wchodzących w skład piłkarskiej reprezentacji Polski. Na co dzień występuje on na pozycji napastnika w greckim klubie PAOK FC. Dowiedz się więcej o znanym sportowcu i poznaj szczegóły jego kariery.

Życiorys i życie prywatne

Karol Świderski pochodzi z Rawicza. To właśnie tam rozpoczynał swoją karierę piłkarską, grając w klubie Rawia Rawicz. Jako nastolatek wyprowadził się do Łodzi, aby grać w drużynie szkoły mistrzostwa sportowego UKS SMS Łódź. Piłkarz ma żonę Martynę i syna Antosia (ur. 23.12.2019).

Karol Świderski z żoną i synkiem instagram.com/swider9/

Kariera piłkarska

Po zakończeniu szkoły, w 2014 roku, Karol Świderski został zawodnikiem ekstraklasowej Jagiellonii Białystok, występując w Młodej Ekstraklasie w III-ligowej Jagiellonii II Białystok (drużynie rezerw Jagiellonii). Miał wówczas zaledwie 18 lat. W rozgrywkach pucharowych UEFA zadebiutował zaś rok później, zdobywając zwycięską bramkę meczu Jagiellonii z Kruoja Pokroje.

20 stycznia 2019 roku Świderski Karol podpisał kontrakt z greckim klubem PAOK FC, w którym gra na pozycji napastnika. Szacuje się, że piłkarz zarabia tam około 40 tysięcy złotych miesięcznie. Swój pierwszy sezon w greckiej drużynie zakończył, mając na koncie 10 meczów i 4 bramki.

Od 2015 roku sportowiec z Rawicza jest też w kadrze narodowej. Przyjmując go do składu, polska reprezentacja zyskała niezwykle utalentowanego piłkarza. Świderski niejednokrotnie pokazał już na boisku swój nietuzinkowy talent, strzelając sześć bramek w meczach drużyny narodowej.

Karol Świderski w reprezentacji Polski

Do reprezentacji Polski Świderski dołączył w wieku 18 lat, debiutując w zwycięskim meczu z Gruzją U-18, który Polska wygrała 1:0. Seniorską drużynę Reprezentacji Polski Świderski zasilił w 2021 roku, debiutując w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2022 w Andorze. Zamienił wówczas w 63. minucie Roberta Lewandowskiego, a następnie w 88. minucie strzelił swoją debiutancką w reprezentacji bramkę. Trzy dni później w kolejnym meczu eliminacji do MŚ wyszedł na boisko w pierwszym składzie w meczu przeciw Anglii w Londynie i rozegrał całą pierwszą połowę.

Karol Świderski czarno biały portret instagram.com/swider9/

Bramki strzelone w meczach reprezentacji

Świderski rozegrał w 2021 liczne mecze w polskiej reprezentacji. Bramki strzelił w meczach: