Quantcast
  • siva111 odsłony: 8363

    Mam umowę na czas określony, czekać z zajściem w ciążę na umowę na czas nieokreślony?

    Witajcie doradzcie mi proszę o mam robićmam umowę do 31. 07 po jej wygaśnieciu prawdopodobnie dostanę już na stałeco robić bo chcę juz teraz zajść w ciążę..... nie wiem jednak czy tracę wtedy prawo do zasiłku macieżyńskiego i jak to jest z urlopem macieżyńskim, no i czy szefowa przedłuży mi umowę na czas nieokreślony wiedząc że jestem w ciąży. A nie bardzo rozumiem o co chodzi w art. 177 § 3 k.p PROSZE POMÓŻCIEKAŚKA

    Odpowiedzi (1)
    Ostatnia odpowiedź: 2009-06-14, 16:31:02
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
justyna_s_s 2013-11-09 o godz. 10:37
0

siva111 napisał(a):A nie bardzo rozumiem o co chodzi w art. 177 § 3 k.p
oznacza to, że kobieta, która ma umowe na czas określony i zaszła w ciążę, chroniona jest przed zwolnieniem dopiero od 4-go miesiąca ciąży. Umowa zostaje rozwiązana w dniu porodu. Oczywiście przysługuje tez zasiłek macieżyński wypłacany przez ZUS. Z doświadczenia wiem, że ciężarne w pracy nie sa mile widziane, ale wszystko zalezy od pracodawcy ;)

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie