Quantcast
  • Gość odsłony: 8836

    Jak w praktyce ciąża wpływa na zmianę stanowiska, jednostki?

    Jeśli był już takie temat to przepraszam i proszę o moderatorkę o doklejenie pod istniejący - jestem teraz tak zdenerwowana, że nie mam głowy i siły szukać, nie mówiąc już o tym, że ręce mi się trzęsą ...Czy pracodawca ma prawo w czasie ciąży zmienić mi miejsce pracy (mamy kilka jednostek rozsianych po dzielnicy) a tym samym również stanowisko?Coś mi się kołacze, że nie ma takiego prawa ... nie mówiąc już o skurwysyństwie, żeby w siódmym miesiącu ciąży wysyłać mnie do całkiem nowej pracy gdzie nawet nikogo nie znam???

    Odpowiedzi (4)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-04-29, 01:01:44
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
fjona 2013-04-29 o godz. 01:01
0

Martuś, kodeks pracy mówi:

Art. 178. § 1. Kobiety w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Kobiety w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy.

a więc jak dla mnie może tylko za twoją zgodą.

poza tym:

Art. 179. § 1. Pracodawca jest obowiązany przenieść do innej pracy kobietę w ciąży:
1) zatrudnioną przy pracy wzbronionej kobietom w ciąży,
2) w razie przedłożenia orzeczenia lekarskiego stwierdzającego, że ze względu na stan ciąży nie powinna wykonywać pracy dotychczasowej.
§ 2. Jeżeli przeniesienie do innej pracy powoduje obniżenie wynagrodzenia, pracownicy przysługuje dodatek wyrównawczy.

czyli jezli wykonujesz pracę wzbronioną ciężarnym to ma prawo a nawet obowiązek cię przeniść. ale chyba takiej nie wykonujesz, bo skoro to już 7 miesiąc (7 - ale to zleciało).

Odpowiedz
Gość 2013-04-28 o godz. 00:10
0

Nela5 napisał(a):natomiast nie weim jak to jest jak pójdziesz na zwolnienie....
Wtedy dziecko do żłobka starsze i luz blues 8)

Odpowiedz
Gość 2013-04-28 o godz. 00:08
0

Carrie napisał(a):Martuś napisał(a):Czy pracodawca ma prawo w czasie ciąży zmienić mi miejsce pracy (mamy kilka jednostek rozsianych po dzielnicy) a tym samym również stanowisko?
Wydaje mi się, że ma prawo przesunąć Cię na inne stanowisko, jeśli praca w poprzednich warunkach nie spełniała wymogów BHP w ciąży.

Musi to być jednak praca na takim samym poziomie, ta sama pensja itd.
tez mi się tak wydaję...natomiast nie weim jak to jest jak pójdziesz na zwolnienie....może warto o tym pomyśleć...przynajmniej nerwy zaoszczędzisz... trzymaj się :usciski:

Odpowiedz
Gość 2013-04-27 o godz. 23:48
0

Martuś napisał(a):Czy pracodawca ma prawo w czasie ciąży zmienić mi miejsce pracy (mamy kilka jednostek rozsianych po dzielnicy) a tym samym również stanowisko?
Wydaje mi się, że ma prawo przesunąć Cię na inne stanowisko, jeśli praca w poprzednich warunkach nie spełniała wymogów BHP w ciąży.

Musi to być jednak praca na takim samym poziomie, ta sama pensja itd.

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie