Quantcast
  • AnnMari odsłony: 1761

    Staż absolwencki a fundusz emerytalny

    Czy będąc na stażu absolwenckim finansowanym przez urząd pracy należy zapisać się do funduszu emerytalnego? Nie orientuję się za bardzo w tych wszystkich przepisach, a nie chciałabym czegoś istotnego przegapić

    Odpowiedzi (5)
    Ostatnia odpowiedź: 2010-09-05, 23:17:44
    Kategoria: Pozostałe
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
AnnMari 2010-09-05 o godz. 23:17
0

Dzięki dziewczyny za pomoc! :prayer: Właśnie dziś się zapisałam do OFE. Uff!!! Zdążyłam! :D

Odpowiedz
Justa_lublin 2010-09-05 o godz. 17:10
0

tak, jest taki obowiązek, chyba, że chcesz być wylosowana ;) Składy są odpowadzane na fundusz nawet ze stażu...

Odpowiedz
Gość 2010-09-04 o godz. 04:08
0

Mnie już nawet po wyborze OFE,nękały telefonicznie inne fundusze,bo życzliwy urząd pracy podał tel.do miejsca,w którym miałam staż :x

Odpowiedz
Gość 2010-09-03 o godz. 23:41
0

Jak najbardziej powinnaś wybrać OFE, bo będąc na stażu masz opłacaną składkę emerytalną :) Najbliższe losowanie pod koniec lipca, więc fundusz powinnaś wybrać do 10.07.2008 - czyli czasu niewiele ;)

Odpowiedz
Gość 2010-09-03 o godz. 21:41
0

Zgodnie z art.111 ustawy z dnia 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2007r. nr 11, poz.74, z z,.) ubezpieczony urodzony po 31 grudnia 1968 roku miał obowiązek zawarcia umowy z wybranym funduszem emerytalnym w terminie 7 dni od daty powstania obowiązku ubezpieczeń społecznych. (czyli 7 dni od momentu w którym rozpoczęłaś staż)

A mądra taka jestem, bo sama ostatnio dostałam pismo z ZUS wzywające mnie do zawarcia umowy z OFE (na stażu byłam właśnie z UP) ;)
Także lepiej sama się zapisz do tego, który Ci najbardziej odpowiada, bo inaczej ZUS sam w drodze losowania wyznaczy Ci fundusz. :)

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie