Quantcast
  • Gość odsłony: 4020

    Jak ma się urlop wychowawczy do prowadzenia działalności?

    Właśnie piszę podanie o urlop wychowawczy do swojego pracodawcy ( umowa na czas nieokreślony, pełen etat) i doczytałam, że urlop wychowawczy nie przysługuje osobom prowadzącym działalnośc gospodarczą.Czy to oznacza, że jako osoba prowadząca działalnośc gosp. w formie spółki sc i jednocześnie zatrudniona na etacie nie mam prawa do urlopu wychowawczego?

    Odpowiedzi (8)
    Ostatnia odpowiedź: 2010-03-31, 17:06:48
    Kategoria: Z życia
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2010-03-31 o godz. 17:06
0

Jeśli uzyskuje się dochody, to nie należy się ten dodatek z MOPSu. Tak mi się wydaje. Ale może zadzwoń do MOPSu i dopytaj, bo może o czymś nie wiem.

Odpowiedz
Gość 2010-03-31 o godz. 13:05
0

kaja napisał(a):Nie można tylko ubiegać się o dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. a właśnie miałam się tym zająć szkoda, zawsze to coś, byłoby na pampersy

Odpowiedz
Gość 2010-03-31 o godz. 12:55
0

kaja napisał(a):według mnie możesz być na urlopie wychowawczym i prowadzić działalność
wg mnie też ;) Ja tak właśnie mam.

Odpowiedz
Gość 2010-03-31 o godz. 11:59
0

Domino napisał(a):kaja, czyli wg Ciebie jest ok i nie ma się czy martwić? 8)
według mnie możesz być na urlopie wychowawczym i prowadzić działalność. Nie można tylko ubiegać się o dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym.

Odpowiedz
Gość 2010-03-31 o godz. 07:21
0

wielkie dzięki kaja za odpowiedź. Kamień spadł mi z serca. Właśnie dziś byłam złożyc podanie o wychowawczy u pracodawcy, ale okazało się, że źle policzyłam wypoczynkowy i muszę jeszcze raz napisac.

Odpowiedz
Reklama
Gość 2010-03-31 o godz. 04:05
0

kaja, czyli wg Ciebie jest ok i nie ma się czy martwić? 8)

Odpowiedz
Gość 2010-03-30 o godz. 18:17
0

zgodnie z art. 186 § 1 kodeksu pracy w czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie.Należy jednak pamiętać że podjęte zatrudnienie nie może wykluczać sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

i doczytałam, że urlop wychowawczy nie przysługuje osobom prowadzącym działalnośc gospodarczą.
To prawda, ale idziesz na wychowawczy z zakładu pracy, a nie z działalności.

Odpowiedz
Gość 2010-03-30 o godz. 16:39
0

:o nawet tak nie mów!
mam nadzieje, że to jednak nieprawda! jestem w identycznej sytuacji, a nawet JUŻ na urlopie wychowawczym (od piątku)

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie