Quantcast
  • Gość odsłony: 3407

    Ceny żywności w rożnych rejonach kraju

    Załozyłam tematbo ciekawa jestem jakie są ceny w różnych rejonach kraju produktów które kupujemy codziennie lub prawiena napisanie wzięło mnie po tym jak poszłam dziś do sklepu a tu znowu drożejw ciągu mies chleb zdrożał juz 2 razy było 2,60 potem 2,90 a dzisiaj już 3,20:oi to mały bochenek.jak jest u was:mały chleb 3,20 (taki z piekarni a nie ten marketowy dmuchany)duży chleb 4,20masło ponad 4,00 ( nie mix tłuszczowy)

    Odpowiedzi (61)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-08-29, 15:16:18
    Kategoria: Pozostałe
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2013-08-29 o godz. 15:16
0

Bo jest facetem???

Odpowiedz
Gość 2013-08-29 o godz. 13:01
0

baskent napisał(a):Agata22 napisał(a):spinka napisał(a):Mnie najbardziej bulwersuje, że mi pensja nie rośnie ;)
to chyba jednak wszystkich bulwersuje
http://www.pis.org.pl/multimedia.php#wideoframe opowiadacie - przecież płace rosną jak na drożdżach lol
Ano bajki :|
Ja po roku pracy w firmie poszłam po podwyżkę. Dostałam i owszem, choć nie taką jak bym chciała ;)
Jednym z moich argumentów był fakt, że przez 3 miesiące sama ciągnęłam na swoim stanowisku, oraz fakt że nowy kolega w pracy jest żółtodziobem, tylko z magisterką, bez doświadczenia i uprawnień.
Już po fakcie dowiedziałam się, że kolega na "dzień dobry" dostał pensję wyższą od mojej starej. Gdybym po tę podwyżkę nie poszła zarabiałabym od niego mniej.

Ciekawe dlaczego dla mnie kasy na podwyżkę wcześniej nie było, a żeby przyjąć nowego pracownika musiano zaproponować mu więcej...

Odpowiedz
blandine 2013-08-29 o godz. 11:07
0

mnei dobija,że winogrona kosztują 3,90 a jabłka 4zl!!nasz3 polskie!!

Odpowiedz
baskent 2013-08-28 o godz. 05:20
0

Agata22 napisał(a):spinka napisał(a):Mnie najbardziej bulwersuje, że mi pensja nie rośnie ;)
to chyba jednak wszystkich bulwersuje
http://www.pis.org.pl/multimedia.php#wideoframe opowiadacie - przecież płace rosną jak na drożdżach lol

Odpowiedz
Gość 2013-08-28 o godz. 04:44
0

Mnie wkurza, ze rośnie tak bardzo na raz. I nagle to, co kupowałam zawsze/czesto, bo było tanie, okazuje sie nie byc takie tanie. Jestem skąpcem.

Odpowiedz
Reklama
awangarda w stylu retro 2013-08-28 o godz. 04:40
0

Wonderka napisał(a):czy że rosną za szybko?
ze rosna tak szybko.

Odpowiedz
Gość 2013-08-28 o godz. 04:38
0

ot tanie (czyt. biedne) panstwo, ale benzyna tanieje, jak zglodnieje to pojde pojezdzic lol

Odpowiedz
Gość 2013-08-28 o godz. 04:25
0

spinka napisał(a):Mnie najbardziej bulwersuje, że mi pensja nie rośnie ;)
to chyba jednak wszystkich bulwersuje

Odpowiedz
Gość 2013-08-28 o godz. 03:50
0

Mnie najbardziej bulwersuje, że mi pensja nie rośnie ;)

Odpowiedz
Wonderka 2013-08-27 o godz. 16:38
0

Ale bardziej bulwersuje Was to, że ceny rosną wogóle, czy że rosną za szybko? Bo to, że rzeczy drożeją to chyba "normalne".

Odpowiedz
Reklama
Gość 2013-08-27 o godz. 16:10
0

Mojego szoku doznałam we wtorek w tesco....ser żółty po promocji - 17 zł...no co jest? to była normalna cena. teraz chyba ser żółty będzie rzadko w naszej lodówce. Filet z kurczaka po 18 zł/kg. Za chleb pasterski placiłam wczoraj 2,40zł. Mleko widziałam też sporo droższe. Idzie się do sklepu po codzienne zakupy, wychodzi z reklamówką spożywki i portfelem lżejszym o 60 zl No jak mi sie bluzgać chce......... No ale wybory będą to i nowe obietnice pewnie też...(tak off topic).

Odpowiedz
Gość 2013-08-27 o godz. 13:47
0

bułka bagietkowa (taka jak na zapiekanke) 1,10 :-(
rolka Velvetu 1,40 :-(

Odpowiedz
Gość 2013-08-27 o godz. 12:28
0

Jako jedna z tych co w ojczyznie zadko bywa przezylam w poniedzialek gleboki szok.
Dawniej za podstawowe zakupy (pieczywo, maslo, jajka, jaks wedlina, soki, jogurt) dla dwoch osob miescilam sie w okolo 20 zl. Teraz zaplacilam ponad 30, a nie bralam nic wiecej niz zwykle.

Odpowiedz
xandra 2013-08-27 o godz. 10:33
0

kurczak z rozna 10 zł, carrefour

nc

Odpowiedz
Gość 2013-08-27 o godz. 06:26
0

Zazwyczaj zakupy robię bezrefleksyjnie... wczoraj specjalnie zwróciłam uwagęna cenę chleba - kosztował 3,7 zł.
Aż się zdziwiłam.

Odpowiedz
Gość 2013-08-27 o godz. 05:32
0

:o :(

Odpowiedz
Gość 2013-08-27 o godz. 05:25
0



To by było na tyle w temacie 3% inflacji w Polsce :(

Odpowiedz
sharina 2013-08-26 o godz. 16:48
0

Kasia28 napisał(a):No właśnie dzisiaj kupowałam masło - zwykłe, śmietankowe kosztowało 4,90, a żółte sery z cen 16-19 za kg "poszły" do 21-24 zł za kg. Normalnie szok
Dokładnie taki sam szok przeżyłam dwa tygodnie temu. Weszłam do sklepu z zamiarem kupienia sera żółtego, a tu się okazało, że podrożał średnio 4-5 zł na kg!! :o
Masło kupuję roślinne 3.45 za 500 g.
Kajzerki 35 gr.
Mleko 2.20 za litr, ale zwykłe "świeże" nie te długoterminowe.
Z tego co patrzyłam mięso chyba nie podrożało.

Najlepsze jest to, że w centrum Wawy jest taniej niż na obrzeżach a sądziłam że raczej będzie na odwrót

Odpowiedz
ampa 2013-08-26 o godz. 16:38
0

chleb 650g- 1,15zł (dobry tylko jak świezy), ja kupuję 650g za 1,50zł bo jest smaczny przez kilka dni
masło: 2,80-2,90zł
________________________________
z moich dzisiejszych zakupów:
sok Tymbark warzywny 0,5l- 2,69zł
dziś po raz drugi kupiłam pyszną Szynke ojca dyrektora (nazwa autentyk) 39,90kg
Ogórki kiszone sztuk 8-1,10zł
Bakoma jogurt naturalny-1,10zł

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 15:51
0

u mnie chleb 1,65 zł- krojony zwykły biały (z makiem albo bez, niedmuchany)

Odpowiedz
okcia81 2013-08-26 o godz. 15:42
0

Południe Polski:
chleb duży 3,40zł
masło ekstra 82% tłuszczu w supermarkecie 2,59zł, w zwyczajnym sklepie ok. 3,40zł
mleko w Tesco 3,2% 1,89zł

Z innych rzeczy:
papier toaletowy za 8 rolek (miękki) 5,99zł
margaryna popularna 0,99zł za kostkę
majonez Tesco 0,99zł
cukier 2,40
woda min Żywiec 1,79

Odpowiedz
Loxia 2013-08-26 o godz. 15:08
0

http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,52983,4520700.html

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 08:35
0

No właśnie dzisiaj kupowałam masło - zwykłe, śmietankowe kosztowało 4,90, a żółte sery z cen 16-19 za kg "poszły" do 21-24 zł za kg. Normalnie szok

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 07:10
0

masło śmietankowe z garwolina kupowałam po 4 złote, teraz 5 w w-wie, 4,9 u mnie na wsi...
Chleb na wsi 1,6-2,2 a w w-wie już był ponad 3 zeta...
No i tu sery po kilkanaście pln za 1kg, w-wa 20 i kilka

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 06:10
0

Cen artykułów spożywczych nie znam za bardzo, teraz może zwrócę uwagę to Wam napiszę. Ale wczoraj byłam na rynku w swojej podwarszawskiej miejscowosci i jestem w szoku.
Kupiłam:
dwa super jakościowo sweterki - kopertowy wiązany - 35 zł, golf 30 zł (ale że brałam dwa to zapłaciłam razem 60 zł),
biustonosz usztwniany 12 zł,
piękny szal jedwabny 20 zł,
duża pakowna torba ze skóry ekologicznej 60 zł,
garsonka 130 zł.

Takie zakupy to ja lubię! Wszytskie rzeczy naprawdę bardzo dobre jakościowo i jak najbardziej odpowiadające najnowszym trendom jeśli chodzi o kolory i wzornictwo. A ja głupia jeżdziłam do Warszawy dwa razy i wracałam wkurzona, że nic nie ma w tych galeriach a jak jest to jakieś szmaty za ciężkie pieniądze.

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 05:50
0

Agata22 napisał(a):
co do mięs to filety z kurczaka niedawno były po 13-15 zł a teraz już 20,00 :o

az sprawdze, ile filet u mnie na osiedlu kosztuje!! :o

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 05:20
0

Agata22 napisał(a): może trzeba zacząć robić zapasy
To mi przypomniało niedawną walkę narodu ze "spekulantami i podżegaczami wojennymi" lol

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 03:51
0

Właśnie zdałam sobie sprawę, że nie patrzę na ceny podstawowych produktów takich jak chleb, masło, ser, cukier itp. Pewnie dlatego, że i tak muszę je kupić, więc szkoda nerwów 8)
Po głębszej refleksji ;) - za bochenek chleba (mieszany, taki dość spory) w osiedlowej piekarni płacę coś ok. 2,10zł.

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 03:45
0

U mnie filet z kurczaka około 15-16. Nie zauważyłam na razie podwyżki. Ale może na wszelki wypadek kupię parę sztuk i zamrożę? Będzie na czarną godzinę ;)

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 03:20
0

Nabla napisał(a):DAGMARA napisał(a):ser żółty zwykła gouda 24 zł kg Shocked
1. Gouda to nie jest "zwykły" ser, heretyczko ;)
2. Gdzieś Ty taką tanią goudę widziała?
dziewczyny mają rację w markecie na 20 rodzajów sera 10 to gouda ;) każda firma ma swoją w asortymencie 8)

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 03:01
0

u nas jeszcze
bułka ze słonecznikiem 0,69 gr
chleb pszenno-żytni foremkowy mału ok 0,50 kg 3,00
dobre sery to właśnie cena ok 22,00 zł w zwyż
gouda u mnie kosztuje 20,00 zł

co do mięs to filety z kurczaka niedawno były po 13-15 zł a teraz już 20,00 :o

może trzeba zacząć robić zapasy

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 02:50
0

No to przynajmniej benzyna stanieje...
:)

Odpowiedz
Gość 2013-08-26 o godz. 01:56
0

no to ja Wam zapodam lekutre, proszsz
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,52983,4520700.html

Odpowiedz
agna33 2013-08-25 o godz. 18:10
0

gonick napisał(a):Nabla napisał(a):DAGMARA napisał(a):ser żółty zwykła gouda 24 zł kg Shocked
1. Gouda to nie jest "zwykły" ser, heretyczko ;)
2. Gdzieś Ty taką tanią goudę widziała?
Nabla burżujko, polskie goudy potrafią byćbaardzo zwyczajne i bardzo biedronkowe. 8)
Wiem, ze to wprowadzanie kienta w błąd, ale niestety większość zwykłych, bezsmakowych serów nawywa sie "gouda" :)
strasznie drogi ten ser! wyglada na to, ze w ciagu roku cena wzrosla o prawie 10zl. Jak ja opuszczalam nasza kochana ojczyzne, ser zwykly z osiedlowego sklepu (na 90% wlasnie gouda) to bylo ok.15 zl.
I jeszcze jablka! Te po 4 zloty za kilo to byly te takie zielone zagraniczne

Odpowiedz
Corgi 2013-08-25 o godz. 17:26
0

Zakupy zrobione dziś w Globi (sieć Carrefour) w W-wie:
mleko uht 3,2% = 2,59
śmietana szefa kuchni (niebieska) = 2,49
kajzerka 50g = 0,27
masło łaciate = 3,75

Odpowiedz
bossanova 2013-08-25 o godz. 17:18
0

U mnie na osiedlu chleb po 3zł!! (mały, ok 0,6kg). A masełka nie kupuję, ale u Rodziców byłam to widziałam, że płacą ponad 4zł za kostkę.

Odpowiedz
Wiol-ka 2013-08-25 o godz. 17:02
0

U nas wszystko drożeje tak, że nie nadążam, za zwykły chleb krojony płacę 1,69 chyba Ale ostatnio najbardziej zdziwiły mnie wzrastające ceny mięsa i drobiu: dla przykładu karkówka, która w maju kosztowała 12 z hakiem teraz kosztuje 16 z hakiem. Schab ponad 20. Kupuję mięso w osiedlowym sklepie sieciowym, więc jest taniej.
Mieszkam w jednym z najuboższych regionów, zawsze myslałam że "życie" jest tu tańsze, moje zdumienie osiagnęło szczyt, kiedy latem porównałam ceny z bogatszym Trójmiastem: mięso (każde) jest tam około 3-4 zł tańsze. I niech mnie ktoś oświeci jak to z tymi cenami jest

I jeszcze coś apropos cen co mnie zadziwia: okazuje się, że najwyższe są w wiejskich, malutkich sklepach Za chleb, za który ja płacę 1,69 w sklepie na wsi trzeba zapłacić ponad 2 zł.

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 16:31
0

Nabla napisał(a):DAGMARA napisał(a):ser żółty zwykła gouda 24 zł kg Shocked
1. Gouda to nie jest "zwykły" ser, heretyczko ;)
2. Gdzieś Ty taką tanią goudę widziała?
Nabla burżujko, polskie goudy potrafią byćbaardzo zwyczajne i bardzo biedronkowe. 8)
Wiem, ze to wprowadzanie kienta w błąd, ale niestety większość zwykłych, bezsmakowych serów nawywa sie "gouda" :)

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 16:20
0

Za chleb płacę 5 zł za kg - kupuję syberyjski na wagę.
Masło - nie mam pojęcia :(

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 15:22
0

Nabla napisał(a):DAGMARA napisał(a):ser żółty zwykła gouda 24 zł kg Shocked
1. Gouda to nie jest "zwykły" ser, heretyczko ;)
2. Gdzieś Ty taką tanią goudę widziała?
Dagmara raczej nie pisze o holenderskiej ;)

Masło Łaciate 4,99, drożdżówa z syrem 1,50.
To masło mnie rozwaliło.

Odpowiedz
Shady 2013-08-25 o godz. 15:21
0

Wstyd sie przyznac ale nie mam zielonego pojecia po jakiej cenie kupuje produkty o jakich piszecie... biore co trzeba i na co mam ochote.. a efekt potem jest taki ze ogarnia mnie przerazenie jak zobacze ile potrafilam wydac pieniedzy w ciagu paru dni... sprawdzanie cen i kalkulowanie to bardzo dobra rzecz jednak. Taki kraj niestety ze trzeba to robic

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 15:17
0

DAGMARA napisał(a):ser żółty zwykła gouda 24 zł kg Shocked
1. Gouda to nie jest "zwykły" ser, heretyczko ;)
2. Gdzieś Ty taką tanią goudę widziała?

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 14:49
0

Jejku, wstyd mi , serio, bo ja nie mam pojęcia co ile kosztuje...
Wiem , że ser biały drogi jest u nas, ale ile kosztuje też nie wiem.
Muszę posprawdzać.
No ale jabłka to faktycznie ponad 4 zł kosztują tutaj, jedyne jakie się da zjeść, bo reszta to się tylko do jabłecznika nadaje... fuj

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 14:41
0

No niestety mleko i jego przetwory podrozaly tak samo chleb Aczkolwiek chyba nie jest u nas tak zle, bo za smaczny chleb tzw. "ciemny" o wadze 0,78 kg place 2,70. Chleb pszenny kupuje w Biedronce za 1,59 i jest bardzo dobry, krojony, niby na naturalnym kwasie. Maslo niestety po 3,69, sery najgorsze tez zaczynaja sie od 20 zl, a takie lepsze 24-25 zl/kg (wczesniej 19-20)

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 14:10
0

leopardetta napisał(a):Ni i cena jabłek-4 do 4,50! w sezonie jabłkowym, toż to skandal!
Podobno w tym roku strasznie krucho z jabłkami i będą jeszcze droższe. Czytałam, że mają kosztować więcej niż sprowadzane owoce.

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 13:55
0

mną też wstrząsnęła cena masła 3,99 w Realu w Gdańsku, wcześniej było po 3,20 -3,30 w tym samym sklepie oczywiście.
Ni i cena jabłek-4 do 4,50! w sezonie jabłkowym, toż to skandal!

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 09:46
0

właśnie wróciłam ze sklepu mały 40 dag chleb wieloziarnisty kosztuje juz 1,75 zł, ser żółty zwykła gouda 24 zł kg :o

Odpowiedz
Alma_ 2013-08-25 o godz. 09:45
0

Nabla napisał(a):Tęsknię za takimi cenami
My tu za słońcem tęsknimy i jeszcze za paroma innymi atrakcjami, więc nie marudź ;)

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 09:45
0

Mna wstrząsnęły ceny masła. Nie uzywam nic innego, ale 4 zł za kostke, to przesada. O Osełkowym nie wspomne, bo 9,79 albo 10,45zł mnie zamurowało. Nawet w promocji sobie nie bede mogła pozwolic.

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 09:44
0

naturella napisał(a): jagodzianka 2,65 zl.
:o :o :o
straaaasznie drogo!!!!!

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 09:40
0

Tęsknię za takimi cenami

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 09:24
0

U mnie bulki/kajzerki po 35 groszy, drożdżówka z budyniem 1,85 zl, jagodzianka 2,65 zl. Innych cen nie pamiętam:(

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 08:47
0

U mnie małe bułki po 23 gr, na resztę nie zwracałam uwagi szczerze mówiąc...

Odpowiedz
Anu 2013-08-25 o godz. 08:43
0

aga_terve napisał(a):o właśnie łaciate 0,5 litra 2% podrozalo z 1,49 na 1,95 !! no u mnie podrożało ale "tylko" z 1,59 na 1,69 (no i "u mnie" oznacza warszawską Pragę Północ - bo tam pracuję; gdybym kupowała tam gdzie mieszkam - a nie w markecie - byłoby jeszcze drożej)

Odpowiedz
aga_terve 2013-08-25 o godz. 07:51
0

a ja sie jeszcze przed momentem zdziwilam w piekarni pod pracą - drożdżówki o całe 10gr więcej kosztują 8)

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 07:42
0

Dzisiaj byłam swiadkiem awantury w sklepie - jakiś pan strasznie krzyczał bo kaizerki od wczoraj podrożały z 20 gr na 25 gr
Ale generalaie to nie jest temat dla mnie, bo ja jako typowy rozrzutnik i utracjusz na ceny takich drobizagów nigdy nie patrzę

Odpowiedz
xandra 2013-08-25 o godz. 07:34
0

drozeją produkty, oj drozeją
u nas zakupy robi głownie P i ostatnio własnie ostro narzekał na Carrefoura, ktory rewelacyjny nie był nigdy, ale mamy blisko i w miare tanio było - ze tak podrozało

Odpowiedz
aga_terve 2013-08-25 o godz. 07:33
0

o właśnie łaciate 0,5 litra 2% podrozalo z 1,49 na 1,95 !!

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 07:24
0

ja takze dzis doznałam szoku w sklepie :-(
* Chleb maly (0,6kg) - 2,99 :o
* Mleko łaciate3,2% 1l - 2,70 :o

Odpowiedz
Gość 2013-08-25 o godz. 07:14
0

u nas mały to ok 70 dag a duży ok 1,2 kg.

Odpowiedz
darksmile 2013-08-25 o godz. 07:10
0

:o

chleb normalny 1 kg (bo nie rozumiem pojęcia mały/duży) w osiedlowym sklepie - 2,10
masło kostka - 3,55

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie