Quantcast
  • Gość odsłony: 1446

    Jak się ma urlop wychowawczy do umowy zlecenie?

    Jeste na wychowawczym.Mam umowe na czas nieokreslony.Mam okazje wziąc zlecenia do domu - co zupełenie nie bedzie mi przeszkadzać w opiece nad małą.Czy muszę informować mojego głównego pracodawcę o tym/ ew. czy musze dostać jego zgodę?Kto będzie płacić składki na zus - główny pracodawca czy ten od umowy?Czy mogę stracić prawo do wychowawczego - od czego to zależy?pomóżcie -z góry dzieki...:)

    Odpowiedzi (1)
    Ostatnia odpowiedź: 2009-05-02, 01:39:51
    Kategoria: Z życia
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Małgorzata B. 2009-05-02 o godz. 01:39
0

Art. 186 2 § 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
§ 2. W razie ustalenia, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, pracodawca wzywa pracownika do stawienia się do pracy w terminie przez siebie wskazanym, nie później jednak niż w ciągu 30 dni od dnia powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej niż po upływie 3 dni od dnia wezwania.

myslę, ze sprawa jest już jasna :D

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie