Quantcast
  • Gość odsłony: 21204

    Przez jaki czas antybiotyk osłabia działanie tabletek?

    Mam maly problem. Dostalam antybiotyk, ktory grzyzie sie z tabletkami anty. Akurat na tydzien brania antybiotyku mam przerwe w pigulkach ale co potem? Wiadomo, ze antybiotyk oslabia dzialanie antykoncepcyjne ale jak dlugo to oslabienie sie utrzymuje? Cale nastepne opakowanie? Jezeli nie biore teraz tabletek, bo mam 7dniowa przerwe, to potem tez dzialanie hormonow bedzie oslabione?Ginekologa mam na koncu swiata, wiec nie mam jak zapytac u zrodla...

    Odpowiedzi (8)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-08-19, 12:49:01
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2013-08-19 o godz. 12:49
0

Dostalam odpowiedz od drugiego ginekologa. Wkleje ja tu, moze komus sie na przyszlosc przyda:

"Witam:)
W Pani przypadku nie ma zadnego problemu.
Obnizenie skutecznosci tabletek antykoncepcyjnych ma miejsce tylko wtedy kiedy sa one pobierane jednoczesnie z antybiotykami. Wystarczy jednak zrobic okolo 3-4 godzinna przerwe pomiedzy antybiotykiem a tabletka i tez nie ma juz problemu. Chodzi bowiem o to, ze antybiotyk oslabia wchlanianie w jelitach substancji zawartych w tabletce antykoncepcyjnej. Stad jego dzialanie zmniejszajace skutecznosc antykoncepcji.
Jesli wiec pobiera Pani antybiotyk akurat w 7-mio dniowej przerwie w
tabletkach to nie ma w ogóle zadnego niebezpieczenstwa. W nastepnym cyklu pobierania tabletek absolutnie nie ma koniecznosci dodatkowego
zabezpieczenia antykoncepcyjnego.
Pozdrawiam :))"

No i dobrze, ale ja dla spokoju sumienia jednak te gumki zastosuje.

Odpowiedz
xandra 2013-08-19 o godz. 10:52
0

Moge i ja prosic kontakt do tego lekarza?
Jak przystało na panikare pokazową w tej kwestii wole miec kogo zapytac jakby co ;) .

Ja pisałam do wpadki.pl, tam jest czat medyczny.

Odpowiedz
Gość 2013-08-19 o godz. 09:00
0

tak to racja ;)
tylko czemu tak się streścil? zawsze udziela bardzo wyczerpujących opowiedzi

Odpowiedz
Gość 2013-08-19 o godz. 07:32
0

Dosc lakonicznie odpisal, ze jesli antybiotyk biore w 7dniowej przerwie to to nie ma wplywu na zabezpieczenie antykoncepcyjne.

Ale, jako ze w razie wpadki nie lekarz bedzie mi dziecko wychowywal, to i tak dolozymy gumki w najblizszym cyklu.

Odpowiedz
Gość 2013-08-19 o godz. 07:15
0

Nabla ;)
odpisal już? poradzil coś?

Odpowiedz
Reklama
xandra 2013-08-19 o godz. 05:07
0

pisałam o czym podobnym jakis miesiac temu, strasznie spanikowana bo brałam 2 antybiotyki, mocne na zapalenie oskrzeli, do tego pigułki i zawiodło nam dodatkowe zabezpieczenie z uwagi na ten antybiotyk

wziełam postinor i modliłam sie o okres

jesli bierzesz pigułki to po prostu dodajcie do nich prezerwatywe ze srodkiem plemnikobojczym i powinno być OK, elementy abstynencji tez polecam ;)

Odpowiedz
Gość 2013-08-19 o godz. 01:23
0

Antybiotyk mam tylko na 5 dni, wiec tabletki zaczne po odstawieniu go calkiem.

Napisalam email do ginekologa (dzieki za kontakt :) ), bo moj nie dosc, ze z innego miasta to jeszcze na urlopie.

Jesli jednak ktoras z Was miala podona sytuacje i dowiedziala sie czegos od lekarza to prosze o informacje.

Odpowiedz
Julies 2013-08-19 o godz. 01:15
0

a gdy zaczniesz kolejne opakowanie to bedziesz jeszcze brala ten antybiotyk? ja kiedys mialam ten sam problem i moj ginekolog powiedzial ze jesli skoncze brac antybiotyk zanim wezme tabletke to wszystko jest w porzadku. A nie mozesz zadzwonic do jakiegos lekarza zeby sie upewnic? albo w aptece zapytaj!

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie