Quantcast
  • Gość odsłony: 2353

    Imię dla dziecka

    Co myślicie o imieniu Jagienka? Danusię już mam. Jasiu jest w niebie, zmarł w 7 tyg. ciąży. Oczywiście nie wiemy, że to był chłopiec, ale tak czujemy.A teraz planujemy następnego maluszka. Oczywiście płeć jest obojętna ale dla dziewczynki chcieliśmy właśnie to imię. Czy można zarejestrować dziecko jako Jagienkę, czy musi być to Jagna?

    Odpowiedzi (5)
    Ostatnia odpowiedź: 2009-07-27, 14:10:25
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
AGABORA 2009-07-27 o godz. 14:10
0

Paskvalina napisał(a):Upewnij sie, czy forma Jagna funkcjonuje już jako osobne imię.
Bo Jagienka to staropolskie zdrobnienie Agnieszki!

Pozdrawiam
P.
Zanim powstała Agnieszka ,była Jagnieszka
stąd Jagna,Jaga, Jagienka itp.

Odpowiedz
Gość 2009-07-27 o godz. 13:55
0

W świecie kobiet była kiedys rozmowa o "dziwnych imionach" i właśnie rozmowa była tam z panią o imieniu Jagienka. Jeśli się nie mylę to była Jagienka Wilczak- dziennikarka Polityki http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/54268

Odpowiedz
Paskvalina 2009-07-26 o godz. 21:49
0

Upewnij sie, czy forma Jagna funkcjonuje już jako osobne imię.
Bo Jagienka to staropolskie zdrobnienie Agnieszki!

Pozdrawiam
P.

Odpowiedz
Gość 2009-07-14 o godz. 13:44
0

Dziękuję za odpisanie, wiedziałam, że nie może to być forma zdrobniała, ale liczyłam na to, że ktoś tak zarejestrował malucha, tzn., że jest dozwolona taka forma imienia. Jagna może być, jeśli kiedyś urodzę córeczkę. I tak dla nas będzie Jagienka, ale ta forma nam się bardziej podoba. To tak samo, jak z naszą Danusią, zawsze zdrobnienie jest sympatyczniejsze...

Odpowiedz
angie77 2009-07-13 o godz. 23:58
0

Z tego co się orientuję imię nie może być zdrobnione- czyli Jagna, a nie Jagienka...I tak będziesz tak mogła do niej mówić ;)

,,Niekiedy jednak urzędnik w USC ma prawo odmówić przyjęcia oświadczenia o wyborze imienia dla dziecka. Ma to miejsce, na podstawie art. 50 ustawy, gdy rodzice chcą dać dziecku więcej niż dwa imiona, gdy imię jest w ocenie urzędnika ośmieszające, nieprzyzwoite, ma formę zdrobniałą lub też nie pozwala odróżnić płci dziecka."

http://www.gminalochow.pl/Petencie/usc/dziecko.html

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie