Quantcast
  • moni@ odsłony: 3697

    Co poradzić na silne bóle brzucha i plamienie w ciąży?

    Jak widać w tytule moim problemem to dokuczliwe bóle brzucha.Osiem lat brałam pigułki, odłożyłam w maju. Od grudnia się nie zabezpieczam (i nie zaszłam w ciążę).Jeszcze w szkole miewałam bardzo bolesne miesiączkii takie właśnie wróciły. Obfitość nieco się zmniejszyła ale bóle są potwornie duże. (Poza tym w fazie lutealnej jestem bardzo zmęczona, senna i wiecznie zmarznięta) Nie pomagają zwykłe pastylki przeciwbólowe. Zaczęłam brać czopki Pyralgin 750lub Dicloefenac. Dodam, iz miesiaczce towarzyszą problemy z opróżnianiem się. Jest to dość krępujące ale w pierwszych dwóch dniach jestem "nie do życia" i boli mnie wszystko od pasa w dol...Od jakiegoś czasu mam brązowe plamienia. Np w ubiegły wtorek plamienia, dwa dni miesiączki i dziś mam trzeci dzień plamień.Bóle miałam dziś takie jak w trakcie miesiączki... muszę czasem kucnąć bo nie mogę się wyprostować.Piszę pewnie chaotycznie ale nie wiem co mi jest. Dwa, trzy miesiące temu byłam u ginekologa (miałam robione USG dopochwowe) i nie zauważył niczego niepokojącego. Nie pytałam o to ale myślę, że gdyby było coś nie tak to by to zauważył.Moje sprecyzowane pytania:- czy czopki mogły źle wpłynąć na moje jelita i bóle to wcale nie bóle macicy czy jajników?- czy jest możliwość jakiegoś innego problemu? (npmięśniaki itp)- skąd te bóle? przecież miesiączka dawno się skończyła...

    Odpowiedzi (10)
    Ostatnia odpowiedź: 2010-07-27, 04:25:15
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Pliszka 2010-07-27 o godz. 04:25
0

Alcia, życzę fasolki! oby sie udało!

Odpowiedz
Gość 2010-07-04 o godz. 10:44
0

Czesc dziewczyny!!
Szukam i szukam i wkoncu znalazlam dziewczyny z podobnymi problemami jak ja.Dziewczyny powiedzcie co to moze byc,bralam przez 5 miesiecy tabletki anty,bo mialam bardzo nie reguralne cykle @ tak mnie lubiala ze przychodzila 2 razy w miesiacu ,wkoncu sie uspokoilo lisopad grudzien i styczen byly super odstawialm w styczniu tabletki.Nie dostalam @ w lutym a powinnam dostac ja cos tak kolo 26 lutego, nie wytrzymalam i zrobilam sobie tescik i wyszedl negatywny,czyzbym znowu miala jakies zaburzenia hormonalne tego jeszcze nie bylo.Prosze odpiszcze jak ktoras miala podobnie z gory dziekuje :):):)


Dziewczyny rozmawialam wlasniez moim lekarzem,ktory rok temu robil mi 3 inseminacje i powiedzial ze mam jechac na badanie krwi do swojego rodzinnego lekarza bo jeszcze nic niewiadomo bo ja to jestem bardzo dziwny przypadek,albo mam jakas ciaze urojona :)bo objawy sa a tescik nie wychodzi tak to jeszcze u mnie nie bylo brak @ to oznaczalo jedno fasoleczke.No nic nie bede was juz tu zanudzac odezwie sie jak bede wiedziec juz na 100%.Trzymajecie sie dziewczyny cieplutko

Odpowiedz
bombelek 2010-07-01 o godz. 20:49
0

he...
no skoro lekarz cie zbadal, to chyba wszystko dobrze...no bo niby komu mamy zaufac jak nie specjaliscie?
ale sluchaj, jesli nadal bedzie cie to gnebic i bedzie wydawalo ci sie nie normalne, jesli jakos nie mozesz przekonac sie do tego co owi twoj lekarz, moze warto zasiegnac opinii innego?

moze faktycznie organizm dochodzi do siebie po tabletkach, tylko ze od razu mialas takie bolesne po odstawieniu tab, czy dopiero sie takie "zrobily" teraz?

Odpowiedz
moni@ 2010-06-28 o godz. 18:37
0

byłam u lekarza. Powiedział że po odłożeniu pigułek wszystko "wróciło do normy"; że bóle brzucha będą występować i nic na to nie poradzę. Obejrzał mnie dokładnie (USG dopochwowe) i ponoć wszystko jest w normie. Macica i jajniki czyste (martwiłam się o jakieś cysty czy mięsniaki...)
Na prawym jajniku miałam dominujący pęcherzyk (choć wydawało mi się to wcześnie bo w 7dc miałam 10/12mm i kilka mniejszych na lewym jajniku)
Endo niby też w normie - 3 wartstwowe.
Powiedział, że więcej informacji mogłabym tylko uzyskać przez laparoskopie ale to już operacja i odradzał mi do końca roku jakiekolwiek interwencji. Dodam że mam tyłozgięcie macicy (byś może to też powód większych bóli...)
Chyba powinnam się uspokoić...

Abrra o jakiej chorobie piszesz?

Laseczki co Wy na to?

.

Odpowiedz
bombelek 2010-06-27 o godz. 23:33
0

moni@ napisał(a):czy jest możliwość jakiegoś innego problemu? (np mięśniaki itp)
jest,ale nie wiadomo czy akurat miesniak. ja mam miesniaka i tylko czasami go czuje, tak kluje, ale gin powiedzial, ze to w zaleznosci od dnia cykle, np macica se skurcza i rozkurcz to wtedy go troszke czuje,ale zadnych krwawien/plamien nie mam...zreszta sa rozne rodzaje miesniakow i rozne ich fazy....ale to o czym piszesz moze tez wygladac na polipy, czyli nierownosci w sciance macicy, moga objawiac sie wlasnie bolami i plamieniami/krwawieniem.....

wiadomo, najlepiej isc do lekarza, bo my tu mozemy powiedziec tylko tyle ile same wiemy, ale to ci nie zastapi fachowca.nie martw sie, idz sie zbadaj, moze to nic takiego, moze da sie to jakos latwo wyleczyc, bo czasami nie duza rzecz napedza nam strachu.koniecznie lekarz, idz, bedziesz miala spokoj.

Odpowiedz
Reklama
iwona27 2010-06-26 o godz. 09:36
0

Abrra napisał(a):ogladałam kiedys program na polsat zdrowie i uroda i mówili o pewnej chorobie co sie tak objawia
Ja kiedyś o tym czytałam bo sama miałam straszne problemy z @, brzuch bolał mnie tak bardzo, że nie mogłam ruszyć się z miejsca no i tabletka przeciwbólowa nie pomagała, więc zjadałam ich tyle że zaczęłam bać się o żołądek. Gin powiedział że kiedyś przejdzie bo to zapewne dziedziczne (moja mama też miała bolesne@) i owszem przeszło jak zaczęłąm brać tabletki gdy je odstawiłam problem powrócił ale jest tylko przez pierwszy dzień @ więc jakoś daję radę
Także Abrra ma rację lepiej nie wiedzieć o niektórych chorobach bo można je sobie przypisywać tylko jak coś dolega to iść do pożadnego lekarza

Odpowiedz
Abrra 2010-06-25 o godz. 04:46
0

moni@, ogladałam kiedys program na polsat zdrowie i uroda i mówili o pewnej chorobie co sie tak objawia ( bolace miesiaczki zaparcia problem w zajsciu w ciaze) chcialam podac linka do niej ale sobie daruje jak poczytałam dokładnie o niej lekarzem nie jestem a bedziesz sie tylko zamartwiac... Ale idz do lekarza a jak powie ze bolesne miesiaczki to normalne to go zmien na innego

Odpowiedz
cypruska 2010-06-25 o godz. 03:19
0

Idz do ginai powiedz mu wszystko to, co powiedzialas nam ;)

Odpowiedz
moni@ 2010-06-25 o godz. 03:17
0

Tak, czasami tak bywa. Ostatnio jednak nic nie czułam.
Dziś jest czwarty dzień po @ gdy mam plamienia i drugi gdzie non stop boli mnie brzuch małpowo.
Muszę iść di gina w najbliższych dniach bo już się wystraszyłam...

Odpowiedz
Abrra 2010-06-24 o godz. 19:32
0

Moze byc tak ze tabletki i czopki wplywaja na oddawanie stolca...
Czy bywa ze w czasie owu masz ból ??
Mówilas o tym gin??

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie