Quantcast
  • Gość odsłony: 38436

    Co dziecku dolega, jeśli ma czerwoną skórę dookoła ust?

    Myślałam ze Nata ma uczulenie wokół ust,tzn pod dolną wargą,ale skoro elocon nie pomaga tzn ze to nie uczulenie.Myslałam tez ze to moze od śliny która jej wypływa całymi dniami jednak ma jakies zajady,tzn pęknięte w kącikach ust i czerwone pod wargą az do połowy brody.Co to moze byc?Czasami znika,szczególnie rano gdy sie budzi nie widac tego prawie ale potem sie pojawia.Wiem ze powinnam zapytac lekarza wiec ide koło 15 ale moze szybciej mi powiecie lol

    Odpowiedzi (13)
    Ostatnia odpowiedź: 2009-02-14, 12:18:23
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2009-02-14 o godz. 12:18
0

klimczakowa namiary napisalam Ci na PV

Odpowiedz
Gość 2009-02-13 o godz. 10:55
0

Darmowy dermatolog?

Odpowiedz
Gość 2009-02-12 o godz. 19:45
0

klimczakowa, masz dobrego dermatologa?
moge Ci polecic, wizyty sa bezplatne, tylko trzeba sie zarejestrowac z 2 dni wczesniej, a lekarz naprawde dobry

Odpowiedz
Gość 2009-02-12 o godz. 19:25
0

Fajnie ze jest to forum no i wy bo mozna sie przynajmniej dowiedziec takich rzeczy.

Odpowiedz
Hala 2009-02-12 o godz. 17:37
0

Aniu, ja właśnie stad dowiedziałam się że tio steryd.

Odpowiedz
Reklama
Gość 2009-02-12 o godz. 17:31
0

ojej,az mi serce zabiło jak to przeczytałam.Juz wiecej tego nie uzyje,nie wiedzialam ze to moze niszczyc skóre az tak.Dzieki za informacje.

Odpowiedz
Gość 2009-02-12 o godz. 17:07
0

Najlepiej w takich przypadkach przyjąć zasadę: czytam skład maści i jeżeli zawiera sterydy nie smaruję tym buzi. Moja lekarka mówiła, że
jeżeli rzeczywiście jest taka konieczność toleciutko buxkę można posmarować, ale tylko jeden raz i przez co najmniej 2 tygodnie nie powtarzać tego zabiegu. Ja nie stosuję nigdy - nie ma takiej potrzeby. Diprobase to maść pielęgnacyjna natłuszczająca przesuszoną skórę, a Elocom to krem lub maść na receptę , z dużą zawartością sterydów, które przy dłuższym stosowaniu niszczą skórę w sposób widoczny gołym okiem. Mam radę dla wszystkich mam - choziaż wydawałoby się wam, że wasz pediatra jest lekarzem najlepszym pod słońcem zawsze czytajcie ulotki, bo i lekarze się mylą i plotą głupoty czasami, a potem cirpią nasze dzieci.

Odpowiedz
Hala 2009-02-12 o godz. 12:04
0

Ło Matko Boska! Kto ci to powiedział?
Diprobasa to łągodna maść natłuszczająca, a Elocom to steryd!
Czasami to nóż w keiszeni mi się otiera

Odpowiedz
Gość 2009-02-12 o godz. 11:58
0

Acha,to faktycznie ten elocon nie jest odpowiedni na twarz.Widzisz,nie uprzedzili mnie tylko mówili ze jest mocniejszy od diprobase.

Odpowiedz
Hala 2009-02-12 o godz. 10:23
0

Klimczakowa ale nie na twarzy, my elocom mielismy stosowac w oststecznosci na resztę ciałą. To steryd i z czasaem skóra robi sie coraz cieńsza jak papier.

Oby to tylko od śliny :)

Odpowiedz
Reklama
Gość 2009-02-12 o godz. 10:15
0

No eloconem posmaruje zawsze wtedy kiedy nie pomagaja inne delikatne maści czy kremy.a teraz faktycznie moze to od śliny.

Odpowiedz
Hala 2009-02-12 o godz. 09:50
0

Klimaczakowa nie używaj Elocomu na buzię. To robi sie w skrajnych przewlekłych przypadkach bardzo silnego uczulenia.
Skóra buzie jest zbyt wrażliwa, na szyjkę też sie nie daje.

U nas to też czasem sie pojawia, ale głównie podczas innych dolegliwosci skórnych, wieć u Wojtak wiążę to z alergią.
A najlepeij jak pokażesz to lekarzowi.

Odpowiedz
Gość 2009-02-12 o godz. 09:41
0

Może to posiekniete usteczka od sliny, moze często się oblizuje.

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie