Quantcast
  • Gość odsłony: 4223

    Antykoncepcja - porady, zadaj pytanie!

    Wstąpiłam tutaj przez przypadek. Pomyślałam ze moze któraś z Was ma kłopot, ma pytania odnośnie antykoncepcji :) Chętnie pomogę. Ponieważ sama zaczęłam się tym mocno interesować podzielę się tą wiedzą z innymi.PozdrawiamRenika

    Odpowiedzi (16)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-10-14, 11:30:41
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2013-10-14 o godz. 11:30
0

Czy moge zaczac brac kolejne opakowanie tabletek wczesniej niz po 7 dniach jak zwykle?
I czy wtedy bede miala zapewniona antykoncepcje.

Dlaczego pytam?
Obecne opakowanie bralam czesto z poslizgami i obawiam sie, ze skutecznosc antykoncepcyjna jest zmniejszona o ile w ogole jest...
Wiec sex odpada, a w ciagu 7 dniowej przerwy odwiedzi mnie narzeczony ale na krotko....
Dlatego chcialabym zaczac wczesiej brac kolejne, najlepiej o 2-3 dni to juz starczy. Bo jesli potem bede brala regularnie to mam zapewniona antykoncepcje od 1 tabletki. Tak?

Czy moge tak zrobic czy przeczekac i normalnie po 7 dniach brac kolejne?

Posze o rade!

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 11:28
0

Tak

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 11:25
0

Joanna 73 napisał(a):Ja nie ufałabym samym gobulkom , stosuje się je razemz prezerwatywą. wiem, właśnie tak chciałam sosować :) mhm czyli radziłabyś mi samą prezerwatywe, jesli stosunki beda sporadyczne?

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 11:24
0

Ja nie ufałabym samym gobulkom , stosuje się je razemz prezerwatywą. A moze na początek prezerwatywy, skoro współżycie bedzie sporadyczne to szkoda truć się tabletkami. Jesteś młoda masz na chemie jeszcze czas.

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 11:21
0

mam 18 lat i od pół roku stałego partenra :) i jakoś nie uśmiecha mi się branie tabletek bo jak na razie nie zamierzam kochać się z Nim bardzo czesto :) i bardzo proszę o rade ;]
wiem ze te globulki to jak to nazwałąś"masakra" ale mhm co mi innego pozostaje??

Odpowiedz
Reklama
Hala 2013-10-14 o godz. 11:20
0

globulki to masakra, pieni się, wycieka, tzreba odczekać ileś tam minut zanim zacznie działać.
Ile mas zlat? Masz stałego partnera? Jak często możecie ze sobą współżyć?

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 11:18
0

Dzieńdobry :) jestem tu nowa :) i napewno młodsza od Was :) zamierzam rozpocząć współżycie i zastanawiam się nad metodą antykoncepcji :) po głowe chodzą mi globulki i prezerwatywa :) czekam na jakąś rade :)

Odpowiedz
monia:) 2013-10-14 o godz. 11:15
0

klimczakowa napisał(a):jeszcze gdyby to byly tylko bole glowy albo podobne to ok,ale najgorsze dla mnie to jak mam brzydka pryszczata cere....
jak nie byłam w ciązy i nie karmiłam piersia to miałam ten sam problem co TY . Zawsze przed miesiączka wielkie swedząco - bolące pryszcze (zwłaszcza na brodzie) zanum zniknęły miałam nastepna miesiaczke i tak w koło Macieju...

dostałam DIANE - cera jak u nowowrodka i antykoncepcja zapewniona (tabletki niedrogie). ale wiem że są różne opinie na ten temat więc powinnas pogadać z lekarzem

Odpowiedz
ketriken 2013-10-14 o godz. 11:14
0

renika mam maly problem z tabletkami, biore juz 9 miesiecy i co jakis 2-3 iesiace okres zaczyna mi sie pod koniec branai tabletek, teraz np opakowanie konze w srode a okres zaczal mi sie wczoraj, myslisz ze tabletki zostaly zle dobrane?

Odpowiedz
aneta2808 2013-10-14 o godz. 11:12
0

ja tez mam pytanko
a wlasciwie moglabys mi napisac wszystko co wiesz o spirali

bo o tabletkach ciagle zapominam na evre jestem uczulona zastanawialam sie jeszcze nad zastrzykami ale sa domiesniowe wiec chyba bola

Odpowiedz
Reklama
Gość 2013-10-14 o godz. 11:10
0

No to decyzja należy do Ciebie.Osobiście spróbowałąbym przemywać twarz i ciało płynem do higieny intymnej. Działa przeciwzapalnie "tam" to i na pryszcze pomoże. Już kilka takich opinii słyszałam :)

A co do pigułek jesli nie przestaną pryszcze wyskakiwac powinnas pójść do ginekologa powiedziec o objawach. Ten na podtsawie wywiadu powinien je zmienić jesli sytuacja sie nie unormuje w ciązgu 2-3 cyjkli

Generalnie jest tak ze pigułki bierzesz ale masz sie czuc jak bys ich nie brała... :) Czyli zadnch skutków ubocznych

Pozdrawiam

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 11:06
0

jeszcze gdyby to byly tylko bole glowy albo podobne to ok,ale najgorsze dla mnie to jak mam brzydka pryszczata cere....

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 10:57
0

Wiesz jeśli żadne inne objawy Ci nie dokuczają to ja na Twoim miejscu bym poczekała. Chyba ze jest to dla Ciebie kłopotliwe zawsze możesz odstawić tabletki
Z dośwaidczenia wiem ze ginekolog nie przepisuje badan za nim wypisze recepte natomiast przeprowadza wywiad i przepisuej pogułki. I sie czeka. Ja tak własnie dostałam CILEST. Jestem przy trzecim opakowaniu. Przy pierwszym, mdłości, senność, bóle głowy plamienia. Przy drugim ustało wiec widocznie organizm sie przyzwyczaił.
Co do badan możesz poprosic lekarza aby na takie dał ci skierowanie i dopieroi wtedy prtzyjdz z wynikami i on powinien na tej podstawie przepisac.
Ja badan nie miałam robionych. Czuje sie dobrze ale dla własnego dobra zrobie poziomy hormonów i ide do ginekologa pogadac czy wszystlko jest w pożądku

Pozdrawiam

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 10:48
0

To radzisz mi jeszcze poczekac?Bo teraz zaczelam brac microgen ,dla karmiacych ale przestaje juz powoli karmic i przerzucam sie na butelki wiec mam pytanie .co piwnnam zrobic?badania na hormony najpierw?w jaki sposob lekarz bedzie widzial jakie dla mnie beda dobre?

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 10:45
0

Od razu zastrzegam ze nie jestem lekarzem :D
Po pierwsze czy nadal karmisz? jeśli tak to masz małe pole manewryu co do pigułek, jesli nie to owszem sporo i to gienkolog powinien je dobrac na podstawie badań. Oczywiście jest kwestia taka że organizm dostosowuje sie do tabletek dopiero około 2-3 cyklu więc moze nie wszystko stracone.
A może spirala? To dla kobiet rodzących i nie planujących dzieci w najbliższym czasie.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Gość 2013-10-14 o godz. 09:56
0

Ja mam pytanie i problem.2 miesiace temu urodzilam corke ale od tabletek psuje mi sie cera ,tak te hormony na mnie dzialaja.Kiedys mialam nadmiar meskich hormonow i teraz mam problem jak sie zabezpieczac zeby nie psuc cery-prezerwatywy odpadaja!Spirala jest niebezpieczna wiec juz sama nie wiem co mam robic..

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie