Quantcast
  • Gość odsłony: 4780

    DIANE 35 skutki uboczne tabletki antykoncepcyjnej

    3 miesiace temu lekarka zmienila mi tabletki antykoncepcyjne z Logestu na Diane 35 poniewaz moim problemem bylo nadmierne owłosienie, lecz nie jest ono takie straszne. powiedziała że mam zażywać ten lek rok, nie dłużej..czytałam opinie kobiet na temat diane 35 i tylko pare kobiet chwalilo ten środek..na ulotce jest tez informacja że diane 35 nie jest środkiem antykoncepcyjnym.poza tym podobno jest to lek starej generacji ktorym leczy sie trądzik, nadmierne owłosienie i niektóre problemy ginekologiczne (np. pękanie pęcherzyków na jajnikach). mi zależy na SKUTECZNYM środku antykoncepcyjnym bo jestem jeszzce mloda mam 21 lat, uczę sie (mam narzeczonego ) i nie chce miec jeszcze dziecka a co najgorsze nie dostalam teraz okresu i zaczynam sie niepokoić bo wcześniej wszystko było ok mam pytanie - ile kobiet zaszło w ciążę biorąc diane 35 (pytam z ciekawosci) i proszę o radę dla mnie co mam teraz robić...z góry dziękuje pozdrawiamp.s. zostal mi jeden dzien do zaczecia nowego poakowania a okresu dalej nie mam co mam robic w tej sytuacji??

    Odpowiedzi (10)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-10-15, 10:06:31
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2013-10-15 o godz. 10:06
0

...

Odpowiedz
Gość 2013-10-15 o godz. 10:03
0

Joanno chyba będzie lepiej jak każdy będzie decydował sam jaką metodę antykoncepcji stosuje. Już wiemy że jesteś przeciwna braniu hormonów, a swoimi komentarzami robisz innym przykrość i nie wiem co chcesz tym osiągnąć, chyba nie wzbudzić wyrzuty sumienia. Antykoncepcja hormonalna nie u każdego powoduje problemy z zajściem w ciążę. Na forum jest wiele dziewczyn które odstawiły pigułki, od razu zaszły w ciążę i urodziły zdrowe dzidziusie, a są też takie które nigdy nie brały i mają problemy, więc nie wolno uogólniać. Gratuluję, że nie miałaś żadnych problemów....

Odpowiedz
Gość 2013-10-15 o godz. 10:01
0

...

Odpowiedz
Gość 2013-10-15 o godz. 09:58
0

Joanno a co powiesz na to,że ja nigdy nie brałam tabletek anty i staram się o dziedzie 1,5 roku. Więc bardzo cię prosze nie pouczaj nikogo, bo nie wiadomo komu robisz przykrość, każdy jest kowalem swojego losu, a my tu jesteśmy po to by się wspierać.

Odpowiedz
Gość 2013-10-15 o godz. 09:57
0

Joanno ile razy jeszcze napiszesz ze problemy z zajsciem w ciaze mamy na wlasne zyczenie??????????

Odpowiedz
Reklama
Gość 2013-10-15 o godz. 09:53
0

...

Odpowiedz
Gość 2013-10-15 o godz. 09:52
0

Dziwne, ja brałam logest i bardzo go sobie chwalę i pod względem walki z trądzikiem i z owłosieniem - ale cóż, kazdy organizm jest inny

Odpowiedz
Gość 2013-10-15 o godz. 08:59
0

Ja przez prawie 9 lat barnia pigulek nalykalam sie prawie wszystkich dostepnych bo ciagle cos bylo nie tak ale najlepiej wspominam wlasnie Diane, tak jak pisze eire cera jest po niej super, zadnych problemow pod tym wzgledem.
Jesli nie dostalas krwawienia w trakcie 7 dniowej przerwy to jednak powinnas sie skontaktowac z lekarzem zanim zaczniesz brac kolejne opakowanie, chyba ze istnieje mozliwosc ze jestes w ciazy(np zapomnialas lub bralas z opoznieniem jakas pigulke), ale wtedy tez najlepiej skontaktowac sie z lekarzem. ale z tego co wiem diane jest skutecznym srodkiem antykoncepcyjnym.

Odpowiedz
Gość 2013-10-13 o godz. 21:52
0

ja rowniez bralam danie 35 i bylo wsyztsko ok, nie zaszlam w ciaze, poprawila mi sie cera, jedynym skutkiem ubocznym bylo to, ze mnie strasznie piersi bolaly i byly takie nabrzmiale. Ostatnio tez zmienialam tabletki i co do przerwy to mozna zrobic normlana 7dniowa na orkes, albo brac bez przerwy. Pozdrawiam pa

Odpowiedz
Eire 2013-10-13 o godz. 20:54
0

Hej ja barałam Dianę przez kilka lat i jesli o mnie chodzi to, dawała mi pełne zabezpieczenie bo stosując ją nie zaszłam w ciążę. Dodatkowo miałam super cerę a zawsze miałam problem z trądzikiem. No ale w każdym przypadku jest to sprawa indywidulana więc nie wiem jak będzie ona działać u Ciebie. No ale powiedzmy sobie szczerze. Nic nie da Ci 100% pewności no chyba, że nie będziesz współżyła albo się sobie podwiążesz jajniki. Więc wg mnie każda osoba podejmująca współżycie powinna brać pod uwagę to, że może zajść w ciążę.
Z moich informacji wynika (ale mogę się mylić), że kobiety które stosują pigułki nie mają miesiączek a jedynie plamienia ponieważ nie zaszedł proces który prowadzi do miesiączki. Dziwi mnie tylko to, że Twoja lekarka nie powiedziała Ci jak możesz zareagować na zmianę tabletek ani nie zaleciła ci np. 5 dniowej przerwy między opakowaniami zamiast 7 dni.
Ja myślę, że powinnaś zacząć to nowe opakowanie normalnie ale jesli masz wątpliwości to skontaktuj się z tą lekarką.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie