Quantcast
  • Gość odsłony: 2701

    Jak po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych wyliczyć termin okresu?

    Witam,W majau odstawiłam pigułki po dosyc długim okresie ich zażywania (około 7 latz kilkoma przewrwami trwającymi po około dwa miesiące). Oczywiscienie zabezpieczałam się w tym cyklu. Ostatnią miesiączke miałam 21 maja.Zupełnie nie wiem jak teraz "wyliczyć" dzień okresu. Nie wiem czy cykl bedziemiał 28, 30 czy może licho wie ile.Gdyby przyjąć założenie, że cykl bedzie miał 28 dni to okres powinnam dostacdzisiaj. Nie dostałam. Ale test zrobiony rano wyszedł negatywnie.Dziewczyny ....mozecie cos poradzic, może któraś przez to przechodziała.Nie mam chyba żadnych szczególnych objawów - ani "przedmiesiączkowych"ani "ciążowych". Woczoraj strasznie wymiotowałaam, ale to było tak ostre(nagle około 13 poczułam, że mi niedobrze strasznie, zwymiotowałam, potemzwymiotowała jeszcze dwa razy), że podejrzewama, że to było jakies zatrucie.Piersi miałam obrzmiałe jakiś tydzień temu. Teraz są zupełnie normalne.Słyszalam, że po pigułkach cykl moze sie bardzo rozregulować, ale słyszałamtez opinie, że w tym pierwszym miesiący po odstawieniu najłatwoej "zaciążyć".Jak poprzednio odstawiałam pigulki to cykl mi sie wcale nie riozregulowała iwtedy okres dostawalam normalnie (28-29 dni). To było ponad rok temu. Odponad roku nieprzerwanie zazywałam pigułki.Czekam na jakies wasze opinie.Pozdrawiammati

    Odpowiedzi (9)
    Ostatnia odpowiedź: 2009-09-07, 06:46:17
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Lisek 2009-09-07 o godz. 06:46
0

Pewnie prawda leży po środku. Ja niestety nie posluchalam się swojego organizmu. Po 9 latach brania anty bez żadnej przerwy bo lekarze nie widzieli potrzeby, już w drugim cyklu zaszłam w ciążę niestety, niestety dlatego że nie donosiłam tej ciąży właśnie z powodu braków hormonalnych. Ale wiem że to nie jest reguła, znam wiele dziewczyn które zachodziły od razu po anty i nic się nie działo. Ja po odstawieniu anty bardzo źle się czułam bolała mnie ciągle brzunio, i też okropnie wymiotaowałam, miałam nudności bolące piersi. Owu miałam dlatego doszło do zapłodnienia, ale hormonalnie organizm jeszcze nie wrócił do siebie, z mojego punktu widzenia należało poprostu odczekać, ale wiem to dopiero teraz. W tej chwili mój organizm jeszcze chyba nie doszedł do siebie po poronieniu, wprawdzie pierwszą @ dostałam równo po 4 tygodniach i owu też była, ale teraz już 35 dni cyklu i nic, tylko wieczorkiem pobolewa brzunio, ale @ nadal nie ma i juz zaczynam się denerwować, że znowu coś się chrzani, czasami naprawdę nie mam już siły....Ciążę wykluczam bo cały miesiąc używalismy z mężem prezerwatyw, to chyba byłby jakiś cud....

Odpowiedz
Gość 2009-09-04 o godz. 20:41
0

Niezmiennie świat medycyny uważa , że powrót układu hormonalnego po odstawieniu pigułek trwa max . do 6 msc, co do innych układów -może trwać to nawet kilka lat. Wnioski nasuwają się same.

Odpowiedz
vergangenheit 2009-09-04 o godz. 12:03
0

Matiza, każda z nas jest inna i różnie bywa. Cykl po pigułkach może, ale nie musi być rozregulowany. Test mógł wyjść negatywnie z kilku powodów: za wcześnie wykonany lub ciąży nie ma. Twój organizm musi zacząć sam działać i nie zawsze musi mu to od razu dobrze wychodzić, dlatego tak trudno jest określić na początku przy niewiadomej długości cyklu owulację. Może miesz tempki - to w następnym cyklu będziesz wiedzieć kiedy przyjdzie okres

Odpowiedz
Gość 2009-09-01 o godz. 06:21
0

Fogo i wlasnie o to chodzi na tym i nie tylko tym forum Dyskusje i wymiana pogladow sa jak najbardziej wskazane.
Pozdrawiam w ten piekny poranek, od razu chce sie zyc

Odpowiedz
Gość 2009-08-31 o godz. 21:44
0

Polemizowałabym. 8)

Odpowiedz
Reklama
Gość 2009-08-31 o godz. 17:17
0

"Czasy" sa o tyle wazne, ze wszystko sie zmienia i nie ma juz tabletek o takim stezeniu hormonow, co jeszcze kilka lat temu. Najlepiej podejsc do wszystkiego indywidualnie - nie napisalam przeciez "dziewczyny- spoko, nie ma obawy zachodzcie w ciaze od razu". Napisalam o swoim przypadku. Dlatego uwazam, ze KAZDY powinien zasiegnac opinii lekarza, a nie sugerowac sie jedynie opiniami dziewczyn z forum, ktore w wiekszosci przypadkow z pewnoscia nie sa ekspertami od tego typu spraw.
Pozdrawiam!

Odpowiedz
Gość 2009-08-31 o godz. 11:54
0

Nie wiem co czasy mają do tego.
Fakt jest faktem, ze hormony kumulują się w organizmie- co z tego , ze kobieta zajdzie w ciaze, czy ma jednak pewność , ze dziecko bedzie zupełnie zdrowe?
Wielu lekarzy i przedstawicieli firm farmaceutycznych mówi o min. 3 miesiacach, a lepiej 6ciu.

Odpowiedz
Gość 2009-08-31 o godz. 10:45
0

Z tym czekaniem z zajsciem w ciaze po odstawieniu pigulek to troche juz nie te czasy - oczywiscie wszystko zalezy od tego jakie sie bralo i ile czasu. Kiedy podjelismy z mezem decyzje, ze chcemy miec dziecko- wybralam sie do gina ustalic po jakim czasie od odstawienia bede mogla zaczac starania o malucha. Nadmienie, ze jest to lekarz ktory pracuje w klinice leczenia nieplodnosci. Powiedzial, ze od razu po moge juz bezpiecznie zaczac sie starac. W ogole, w niektorych przypadkach leczenia nieplodnosci stosuje sie wlasnie ta metode - pacjentce przez kilka miesiecy zaleca sie branie tabletek i po odstawieniu od razu musi sie starac o dziecko.

Odpowiedz
Gość 2009-08-31 o godz. 09:34
0

Hormony pigułkowe kumulują się w organizmie , więc może jeszcze spokojnie poczekaj i daj mu sie zregenerować .
A swoją drogą zadbaj o to aby nie doszło do poczęcia, ponieważ należy odczekać 6 msc po braniu pigułek.
Czekaj cierpliwie, wymioty w ciąży mogą wystąpić od 6 tygodnia. Jeśli test jest ujemny to po prostui spokojnie czekaj. Organizm musi sie zregenerować.

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie