Quantcast
  • Gość odsłony: 4535

    Czy branie tabletek antykoncepcyjnych spowodować poronienie?

    Chcilam bardzo prosic was o rade. Bylam w ok 3-4 tyg ciazy kiedy dostalam w spodziewanym czasie miesiaczki krwawienia. no i niestety okazalo sie ze poronilam. to byla moja pierwsza ciaza. od 17 roku zycia (teraz mam 23 lata) biore, z przerwami, tabletki - od dluzszego czasu cilest. ostatnio przestalam brac tabletki 6 mc temu. czy wiecie moze jakie moga byc przyczyny poronienia, na co powinnam sie przebadac, itp. ? bardzo sie boje, ze bede miala klopoty z ciaza, a mysle, ze chcialabym sprobowac za rok. czy powinnam przez ten rok jakos szczegolnie o siebie dbac, nie brac tabletek antykoncepcyjnych? bardzo bardzo bede wdzieczna za wszelkie rady. Pozdrawiam!

    Odpowiedzi (1)
    Ostatnia odpowiedź: 2013-11-07, 00:23:04
Odpowiedz na pytanie
Zamknij Dodaj odpowiedź
Gość 2013-11-07 o godz. 00:23
0

Kasiu, płód prawdopodobnie był wadliwy. W tak wczesnej ciązy raczej nie wykrywa się przyczyn poronienia, nie wiem czy to cię pocieszy, ale to wbrew pozorom zdarza się bardzo często.

Jeżeli chodzi o badania, to można zrobić pewne, takie jak na przykład badanie na toksoplazmoze, na to czy masz przeciwciala rozyczki, na cytomegalie, hormony tarczycy, prolaktyne, HCG, chlamydie. Te badania nie zawsze lekarze zlecają, ale rozsądnie by było je zrobić, one może nie wyjaśnią ci przyczyn poronienia, ale będziesz wiedziala czy jestes zdrowa przed następną ciążą.

Jezeli będziesz chciala wiedziec cos wiecej to moge wszystko ci wyjasnic, jak tylko bede wiedziec, jak bedziesz potrzebowac rady , pocieszenia, albo po prostu kontaktu z kims kto to ma za sobą to napisz na priva
wikta5@interia.pl

Pozdrawiam, weronika

Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie